Rekordowa liczba polskich firm na targach w Chinach

2013-05-09 22:23:09 (ost. akt: 2013-05-09 14:23:58)

Podziel się:

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: DF08 / wikipedia.pl

Polska branża spożywcza ruszyła na podbój Chin. W Państwie Środka swe produkty sprzedaje coraz więcej spółek z naszego kraju. Na targach SIAL (czyt: si al), które trwają obecnie w Szanghaju, do kupna towarów z Polski zachęca aż 70 firm.

Do Chin z Polski trafiają już m.in. produkty mleczne, słodycze i mięso. Sprzedajemy tam drób oraz wieprzowinę. "W tym roku na targi spożywcze do Szanghaju przyjechała rekordowa liczba polskich przedsiębiorców" - mówi wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel.

„Jesteśmy chyba szóstym krajem tutaj pod względem liczby firm, które się wystawiają"- mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Bożena Czaja przekonuje, że w Chinach rośnie zaufanie do produktów z Polski. „Zwiększa się eksport naszego mleka, serów - nabiału generalnie, a także mięsa” - podkreśla.

Po wielu skandalach związanych ze skażoną żywnością Chińczycy bardziej ufają niektórym produktom pochodzącym z zagranicy, w szczególności produktom mlecznym.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB