Trudno o dobrze oprocentowaną lokatę

2013-05-21 14:55:25 (ost. akt: 2013-05-21 14:55:03)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Coraz trudniej o atrakcyjną lokatę bankową. To skutek serii obniżki stóp procentowych, na jakie zdecydowała się Rada Polityki Pieniężnej. W efekcie niełatwo znaleźć lokatę oprocentowaną na 4 procent.

Jarosław Sadowski z firmy doradczej Expander podkreśla, że obecnie przeciętne oprocentowanie lokat wynosi mniej niż 3 procent, podczas gdy jesienią było to około 5 procent. Ekspert spodziewa się, że w czerwcu, lub w lipcu stopy procentowe znów zostaną obniżone, co jeszcze bardziej zniechęci Polaków do oszczędzania.

Jarosław Sadowski zwraca uwagę, że coraz więcej osób szuka innych możliwości ulokowania pieniędzy, na przykład korzystają z ofert funduszy inwestycyjnych. W takich sytuacjach warto jednak zachować ostrożność, ponieważ istnieje ryzyko utraty części oszczędności. Według eksperta znacznie lepszą alternatywą dla lokat są produkty strukturyzowane, które gwarantują zwrot zainwestowanych środków. Takie produkty często jednak wiążą się z zamrożeniem oszczędności na kilka lat, co nie każdemu odpowiada - dodaje ekspert.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/pbp

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB