Duńska sieć supermarketów tworzy centrum księgowości w Polsce

2013-05-29 21:38:43 (ost. akt: 2013-05-29 12:19:46)

Podziel się:

Duńska firma Netto posiadająca sieć supermarketów w Danii, Niemczech i Szwecji, a także sklepy w Polsce, postanowiła przenieść do naszego kraju centrum księgowości. Decyzję tłumaczy między innymi planem zwiększenia obecności na polskim rynku.

Informacja o przeniesieniu księgowości do Polski wywołała już reakcję związku skupiającego duńskich urzędników. Ich przedstawiciel oświadczył, że jest to zupełnie nowe zjawisko na duńskim rynku pracy.

Tłumaczył, że do tej pory przenoszono z Danii do Polski różne rodzaje produkcji, teraz zaczyna się przenosić usługi wymagające kwalifikacji urzędniczych. "Obawiamy się, że jest to dopiero początek procesu likwidacji administracji firm duńskich w kraju i lokowania ich w Polsce" - powiedział związkowiec.

Netto wraz z inną siecią sklepów Fötex jest własnością duńskiego koncernu Maersk będącego też jednym z największych światowych armatorów żeglugowych.

Informacja o decyzji kierownictwa Netto zbiegła się z decyzją innej firmy duńskiej, producenta farb i tapet Flügger o przeniesieniu swej księgowości do nowego centrum w Gdańsku.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ Michał Haykowski, Sztokholm/OK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB