Sprawdzony wyjazd to bezpieczny powrót

2014-07-11 11:01:33 (ost. akt: 2014-07-11 10:00:47)
Wybierając biuro podróży, które zorganizuje nam wakacyjne wojaże, warto brać pod uwagę nie tylko cenę, ale i opinie o danym biurze. Pozwoli nam to uniknąć wielu niemiłych niespodzianek.

Wybierając biuro podróży, które zorganizuje nam wakacyjne wojaże, warto brać pod uwagę nie tylko cenę, ale i opinie o danym biurze. Pozwoli nam to uniknąć wielu niemiłych niespodzianek.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Podziel się:

Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów. Walizki pakują zarówno uczniowie, którym lada moment skończy się rok szkolny, jak i ich rodzice, którzy wybierają się na wyczekany urlop. Kto jeszcze nie wykupił wakacyjnego wyjazdu, biega od jednego do drugiego biura podróży w poszukiwaniu atrakcyjnej oferty. W tych poszukiwaniach warto skupić się nie tylko na cenie i kierunku wyjazdu, ale też renomie wybranego biura podróży.

Dwa lata temu nasze zaufanie do biur turystycznych nieco podłamały informacje o kolejnych upadających biurach oraz turystach, którzy zostali zostawieni bez jakiegokolwiek wsparcia poza granicami kraju. Upadło wtedy kilkanaście biur podróży, a ich gwarancje ubezpieczeniowe okazały się niewystarczające, by pokryć koszt sprowadzenia turystów z zagranicy.

Z dala od podejrzanie niskich cen


Według prognoz ekspertów, w tym roku, podobnie jak w ubiegłym sezonie wakacyjnym, poprawę kondycji odnotują duże firmy, o ustalonej renomie. Nic w tym dziwnego, upadki małych, niezbyt znanych i krótko działających firm spowodowały, że klienci zaczęli korzystać z usług biur pewnych i bezpiecznych. A co za tym idzie — niska cena wycieczki czy wczasów przestała być jedynym wyznacznikiem decyzji o kupnie oferty. Wręcz przeciwnie, konsumenci nieufnie zaczęli podchodzić do ofert podejrzanie zbyt atrakcyjnych, ucząc się na błędach tych, których wakacje nie okazały się zbyt udane. Dlaczego na błędach? Bo w większości przypadków wystarczyło przeszukać internet w poszukiwaniu informacji na temat konkretnego biura — a po znalezieniu nieprzychylnych opinii szukać zagranicznego wyjazdu gdzie indziej.

Branża turystyczna nabiera oddechu


Duże firmy turystyczne nie mają czego się obawiać. Ich kondycja finansowa jest stabilna, a wzrost zainteresowania klientów z pewnością przełoży się na większą ilość zostawianej w nich gotówki. Zupełnie inaczej ma się sytuacja na rynku usług turystycznych, jeśli spojrzymy na wszystkie biura w kraju. W mniejszych firmach już nie jest tak różowo. Aktualnie w Krajowym Rejestrze Długów znajduje się około kilkaset firm turystycznych.
Choć w ubiegłym roku można było zaobserwować kryzys w branży turystycznej, w tegorocznym sezonie nie ma już po nim niemal śladu. Branża przez dwa lata wiele się nauczyła, a rynek wykluczył i zweryfikował te firmy, które działały nie do końca uczciwie. Biura podróży, które jeszcze do niedawna działały na granicy opłacalności, odrobiły lekcje — zmodyfikowały swoją politykę i rzetelnie przygotowują oferty dla turystów.
abc

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB