Ryby z historycznych stawów

2014-07-18 09:55:09 (ost. akt: 2014-08-14 12:20:28)

Podziel się:

Karp wędzony i jesiotr wędzony z Gospodarstwa Rybackiego w Ełku został nominowany w konkursie regionalnym w kategorii produkt żywnościowy.

— Gospodarstwo Rybackie w Ełku powstało dzięki mieszkańcom, którzy od zawsze byli ściśle wiązani z tą branżą — mówi Sabina Buraczewska, członek zarządu Gospodarstwa Rybackiego.
Firma działa od 1994 roku. Podstawową działalnością jest hodowla karpi w stawie „Zygmunta Augusta” w obiekcie stawowym Knyszyn na Podlasiu. Stawy te powstały za czasów panowania króla Zygmunta Augusta. Powierzchnia stawu wynosi 450 ha. Obecnie firma zatrudnia 45 osób. Nad działalnością i dobrym imieniem firmy czuwają Leopold Szostek i Sabina Buraczewska.
Prowadzimy również hodowlę jesiotrów — tłumaczy Sabina Buraczewska. Od 2007 roku spółka zajmuje się również przetwórstwem ryb. Od początku firma stawia na zdrową żywność, bez konserwantów i zawsze świeżą.

Ryby ze stawu Zygmunta Augusta trafiają do hurtowni, sklepów i indywidualnych klientów, głównie z województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.
(eska)

ZAGŁOSUJ W KONKURSIE:
Trwa X edycja konkursu na najlepszy produkt i usługę Warmii i Mazur!
Weź udział - ZAGŁOSUJ!

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB