Masz pomysł na biznes? Zgłoś się!

2014-09-04 11:07:26 (ost. akt: 2014-09-04 11:16:16)
Przygotowując się do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej warto wszystko dokładnie zaplanować, żeby później uniknąć przykrych niespodzianek.

Przygotowując się do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej warto wszystko dokładnie zaplanować, żeby później uniknąć przykrych niespodzianek.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Podziel się:

Własny biznes to wielkie wyzwanie. Jeśli jesteś z Ełku i masz pomysł na biznes, ale nie wiesz, jak go zrealizować, pojawiła się szansa na uzyskanie kompleksowej pomocy.

Obecnie coraz trudniej założyć firmę. Osoby, które decydują się na ten krok, bardzo często nie mają odpowiednich funduszy i doświadczenia. Niekiedy nie wiedzą, od czego zacząć i rezygnują z marzeń o własnej firmie. Naprzeciw przedsiębiorcom planującym otworzyć działalność gospodarczą wychodzą gmina i miasto Ełk oraz Park Naukowo-Technologiczny w Ełku poprzez organizację konkursu „Twój Start-up-Twoja Przyszłość”.

Park Naukowo-Technologiczny to miejsce, które ma kreować nowe pomysły na prowadzenie biznesu — mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. — Konkurs skierowany jest do autorów innowacyjnych pomysłów, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w oparciu o nowe technologie. Będzie można złożyć swój biznesplan i ten, kto zwycięży, otrzyma nagrodę o wartości 20 tys. zł, w tym 10 tys. zł pochodzi z budżetu miasta. Pieniądze można będzie przeznaczyć na działalność w Parku Naukowo-Technologicznym, zakup urządzeń i maszyn oraz wdrożenie pomysłu w życie. To też jest szansa na tworzenie miejsc pracy i kreowanie przedsiębiorczości wśród absolwentów wyższych uczelni.

W Parku działa obecnie 10 firm produkcyjnych, wkrótce będą dwie kolejne.
W październiku rozpocznie funkcjonowanie w parku laboratorium mikrobiologiczne — dodaje Tomasz Andrukiewicz. Ostatnie pomieszczenie, które nam jeszcze pozostanie, chcemy przeznaczyć dla zwycięzcy konkursu.

Konkurs „Twój Start-up – Twoja Przyszłość” to pionierska inicjatywa na skalę miasta oraz regionu. Chcemy wyłonić start-up'owe perełki oraz umożliwić im przyspieszony start na bardzo konkurencyjnym rynku innowacji — mówi Daniel Kulig, dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku.

Dyrektor dodaje również, że sam konkurs to nie tylko nabór pomysłów i ich ocena. W dniach 22-23 września odbędzie się szkolenie "ABC małej firmy". Ostateczny termin złożenia biznesplanów mija 26 września. Zgłoszenia są przyjmowane drogą elektroniczną na stronie internetowej: startup.technopark.elk.pl. 3 października zaprezentują się autorzy najlepszych biznesplanów przed potencjalnymi inwestorami oraz komisją konkursową. Dzień wcześniej, 2 października, praktycy z Polski i z zagranicy opowiedzą o swoich początkach i doświadczeniach w biznesie.
Czar

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB