Dzięki firmie Wiktora Wiśniewskiego Nidzica jest znana na rynku energetycznym

2014-09-11 20:31:02 (ost. akt: 2014-09-11 22:25:11)

Autor zdjęcia: Kamila Oczkowicz

Podziel się:

Nowoczesne technologie i najnowocześniejszy sprzęt na świecie - firma z Nidzicy pokazuje, że w naszym województwie można osiągnąć sukces! Urządzenia stosowane do badań odbiorczych i diagnostycznych kabli i urządzeń stacyjnych średniego i wysokiego napięcia, to wszystko, a nawet jeszcze więcej, oferuje Zakład Usługowo-Handlowy Instalatorstwo i Artykuły Elektryczne Wiktor Wiśniewski. Firma znana jest nie tylko w naszym województwie, ale i całej Polsce. Świadczy usługi w całej Europie.

5 września w sali widokowej nidzickiego zamku odbyła się konferencja poświęcona nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie badań odbiorczych i diagnostycznych kabli i aparatury stacyjnej średniego i wysokiego napięcia. Przedstawiciele firm energetycznych z całej Polski mieli okazję zapoznać się z najnowszymi badaniami oraz na własne oczy zobaczyć pierwszą w Polsce przyczepę rezonansową do badań odbiorczych SAT.

Pierwszy w Polsce,

piąty w Europie
I stało się! Po ponad dziesięciu latach eksploatacji w Europie podobnych systemów probierczych, pierwsze urządzenie do badań odbiorczych metodą rezonansu o zmiennej częstotliwości rozpoczęło pracę w Polsce. Jego właścicielem jest firma Wiktora Wiśniewskiego.

— Do tej pory w Europie były tylko cztery przyczepy rezonansowe. Nasza jest piąta. Wykorzystywana przez nie technologia była znana w Polsce, ale nikt jej nie stosował — wyjaśnia właściciel firmy.

System pomiarowy o roboczej nazwie WRV 83/26OT niemieckiej firmy HighVolt to nic innego jak potężny transformator wysokiego napięcia umieszczony na trzyosiowej naczepie ciągnika siodłowego o 11m długości, 4m wysokości i masie około 34 ton. System rezonansowy jest w stanie wykonać próbę napięciową rozdzielnicy GIS, linii kablowej czy innego obiektu energetycznego, którego pojemność minimalna wynosi 17,4 nF, co np. odpowiada długości linii kablowej 110 kV 500 mm2 około 30 m.Nowoczesne technologieZUH Instalatorstwo i Artykuły Elektryczne stosuje nowoczesne technologie, które w Polsce uważane są za innowacyjne. — Świadczymy usługi na terenie całego kraju, prowadzimy również rozmowy z zagranicznymi inwestorami — wyjaśnia Wiktor Wiśniewski. Przyznaje, że o ile o zlecenia nie jest trudno, to z wykwalifikowanymi pracownikami jest gorzej.

— Ludzie nie są świadomi, że nie muszą wyjeżdżać z naszego miasta, a nawet kraju, żeby pracować na sprzęcie wykorzystującym najnowsze technologie — dodaje. Zaznacza, że mimo iż zatrudnia około 40 osób, to nadal potrzebuje osób, które chcą pracować i jednocześnie się rozwijać — Dlatego zachęcam wszystkich podejmowania nauki w szkołach o kierunkach technicznych — mówi Wiktor Wiśniewski.

Zakład Usługowo-Handlowy Instalatorstwo i Artykuły Elektryczne Wiktor Wiśniewski to firma, która powstała w 1997 roku i obecnie zatrudnia około 40 osób. W początkowej fazie działalności firma skupiła się na wykonywaniu instalacji elektrycznych w domkach jednorodzinnych.

Na przełomie 1999/2000 właściciel firmy Wiktor Wiśniewski wraz z 3 pracownikami przeszkolił się w zakresie PPN w Bielsko-Białej. W dotychczasowym 16 letnim okresie działalności firma zrealizowała szereg zadań dotyczących budowy, modernizacji i remontów instalacji elektroenergetycznych dla inwestorów krajowych jak i zagranicznych.
 Nasza kadra techniczna posiada niezbędne uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w energetyce, jak również inne uprawnienia wymagane prawem pracy i znajomością warunków i techniki wykonywania robót specjalistycznych tj. aktualne kursy i szkolenia BHP, uprawnienia specjalistyczne.

Przygotowanie zawodowe kadry, jej doświadczenie praktyczne jak również umiejętności pracowników gwarantują prawidłową organizację i wykonanie powierzonych zadań z zakresu energetyki na najwyższym poziomie.
 Właściciel firmy oraz pracownicy są członkami Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Olsztynie.