Ponad 300 osób skorzystało z darmowej porady prawnej

2014-11-04 13:50:31 (ost. akt: 2014-11-04 13:50:39)

Podziel się:

Ponad 300 osób w Polsce, w tym ponad 80 w województwie warmińsko-mazurskim – tylu poszkodowanych skorzystało z bezpłatnej porady prawnej w ramach akcji „Bezpłatne Porady Prawne dla Poszkodowanych” Kwartalnika „Wypadki i Odszkodowania”. Akcja trwała od 6 do 30 października w 19 miastach północnej Polski.

Brak świadomości przysługujących praw, zaniżanie świadczeń odszkodowawczych przez ubezpieczyciela, brak pomocy państwa – to najczęstsze problemy z jakimi poszkodowani zgłaszali się do prawników z Kwartalnika „Wypadki i Odszkodowania”, prowadzących akcję.

- Sprawy z jakimi zgłaszali się do nas poszkodowani, są bardzo różne. Od wypadków przy pracy, przez błędy medyczne, na tragicznych wypadkach drogowych kończąc. Każdemu staramy się pomóc. Nie chodzi tutaj zresztą tylko o pomoc w uzyskaniu odszkodowania, czy zadośćuczynienia. Poszkodowani są często w złym stanie fizycznym i psychicznym, wymagają pomocy lekarza i psychiatry. Dopiero po rozmowie z nami, dowiadują się, jak i gdzie mogą uzyskać pomoc - przekonuje Anna Rosa, redaktor prowadzący Kwartalnika „Wypadki i Odszkodowania”, koordynująca akcję.

Ilość poszkodowanych szukających darmowej porady prawnej robi wrażenie. W Olsztynie, Iławie, Ostródzie i Elblągu ponad 80 osób skorzystało z bezpłatnej porady prawnej.

- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc tak wielu poszkodowanym. Niestety sukces akcji pokazuje, jak wiele osób jest pozbawionych wsparcia organów państwa, oraz jakiejkolwiek pomocy prawnej. W sytuacjach krytycznych z jakimi mierzą się poszkodowani, są bardzo często pozostawieni sami sobie, zmuszeni do samodzielnej walki z zakładami ubezpieczeniowymi. Trzeba to zmienić – dodaje Anna Rosa.

W tym roku z bezpłatnej porady prawnika można było skorzystać w wybranych Domach Książki, Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej oraz Miejskich i Młodzieżowych Centrach Kultury w okresie od 6 do 30 października 2014 roku w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Toruniu, Bydgoszczy, Iławie, Olsztynie, Ostródzie, Słupsku, Elblągu, Lęborku, Kościerzynie, Starogardzie Gdańskim, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Kwidzynie, Tucholi i Grudziądzu.

http://m.wm.pl/2014/11/orig/0000037152-bppdp2014-gdansk-14-218139.jpg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bartłomiej #1836804 | 91.193.*.* 16 paź 2015 13:21

    No i bardzo dobrze, że ludzie mogą korzystać z takich porad, bo na pewno dzięki temu są szczęśliwsi z powodu rozwiazania jakiegoś problemus. http://emediatorlegal.pl/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz