Jakość w cenie

2014-11-14 12:00:00 (ost. akt: 2014-11-14 10:54:33)

Podziel się:

W ubiegłym tygodniu zostały rozstrzygnięte dwa konkursy promujące wysoką jakość produktów i usług. 6 listopada laureaci odebrali podczas Gali Jakości statuetki i wyróżnienia XIV edycji konkursu Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości oraz X edycji konkursu Najlepszy Produkt Warmii i Mazur. Uroczystość odbyła się w olsztyńskiej filharmonii.

Ideą Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości jest nagradzanie i wyróżnianie firm oraz instytucji, które wdrożyły filozofię zarządzania przez jakość oraz na zewnątrz promują projakościowy styl zarządzania przedsiębiorstwem. W tegorocznej edycji kapituła konkursu przyznała dwie statuetki: I Liceum Ogólnokształcącemu w Olsztynie oraz Powiatowemu Urzędowi Pracy w Gołdapi.
W odbywającym się po raz dziesiąty konkursie Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur nagrodzonych było jeszcze więcej. Statuetki otrzymali: Mazurskie Miody Bogdan Piasecki z Tomaszkowa — Okowita Miodowa Warmińska, Z. Kozuba i Synowie sp. z o.o. z Jabłonki — Starkus; Zakład Metalowy „Agromasz” Gruszczewski Janusz z Mrągowa — ładowacze czołowe Ł-104, Ł- 106, Ł-106A;
„Atelier Adamska Bogumiła” Galeria Wyrobów Artystycznych z Braniewa — lniane kreacje odzieżowe; Spółdzielnia Socjalna „Ptaszarnia” z Olsztyna — park ptaków ozdobnych; Zajazd „Pod Kłobukiem” z Małdyt — restauracja regionalna; Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy z Olsztyna — wielospecjalistyczna opieka lecznicza nad dziećmi i młodzieżą z wadami części twarzowej czaszki; NZOZ Ośrodek Terapii Uzależnień „Szansa” z Elbląga — psychologiczna i psychoterapeutyczna opieka zdrowotna; Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie — Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”.
Organizatorem obu konkursów był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Natomiast współorganizatorem konkursu na produkt i usługę byli także: spółka Edytor, wydająca "Gazetę Olsztyńską" i "Dziennika Elbląski", Polskie Radio Olsztyn i TVP Olsztyn. Przypomnijmy, że od czerwca do lipca przedstawialiśmy w gazecie wszystkie nominowane firmy.

Wyróżnieni w konkursie na najlepszy produkt i usługę:

Kategoria produkt żywnościowy: wyróżnienie I stopnia — Pracownia Cukiernicza Magdalena Kroczek 
z Olsztyna; lody z lat 50.; wyróżnienie II stopnia — Tradycyjna Wędzarnia Warmińska Jarosław Parol 
z Kaborna gm. Purda; ryby smażone w marynacie.
Produkt żywnościowy o charakterze przemysłowym: I stopnia — Delikates, Agnieszka Dawidziak Sp. j. z Ostródy; pierogi wyborne z serem; II stopnia — Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Oddział w Lubawie — Polski Serek Wiejski.
Produkt przemysłowy: I stopnia — Yacht Hornet Rajmund Mech z Iławy — Hornet – jacht; Szynaka Meble Sp. z o.o. z Lubawy — meble DESJO.
Produkt rzemieślniczy i usługa rzemieślnicza: I stopnia — Tomasz Zimny Profesjonalne Usługi Fryzjerskie; usługi fryzjerskie; II stopnia — Snycerstwo, rzeźba w drewnie, stolarstwo artystyczne, Ryszard Kamiński z Gałkowa, gm. Ruciane-Nida; meble mazurskie na wzór XIX- wiecznych.
Usługa turystyczna: I stopnia — Stadnina Koni Kierzbuń gm. Barczewo; kompleksowy wypoczynek na Mazurach z końmi w roli głównej; II stopnia — Inter Parts Sp. z o.o. S.K.A. ze Stawigudy — Mazury Golf & Country Club; pole golfowe w Naterkach.
Usługa gastronomiczna: I stopnia — Pałac i Folwark Galiny gm. Bartoszyce; usługi gastronomiczne; II stopnia — Kawiarnia „U Smolejów” Łukta; usługi gastronomiczne.
Usługa medyczna: I stopnia — Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie; leczenie wewnątrznaczyniowe tętniaków wewnątrzczaszkowych w obrębie tętnic szyjnych i tętnic mózgowych;
II stopnia — Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie; Laboratoria badania drożności dróg oddechowych; Usługa medyczna — przychodnie: I stopnia — Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Pantamed” Sp. z. o.o. w Olsztynie; podstawowa opieka zdrowotna — usługi lekarzy rodzinnych.
Wydarzenia: I stopnia — Lidzbarski Dom Kultury;
Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry; II stopnia — Zespół „Czerwony Tulipan” z Olsztyna; koncerty artystyczne.
Nagroda specjalna — statuetka: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie: za szczególne osiągnięcia w promocji jakości produktów i usług.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB