Rozmowy o rolnictwie

2014-11-20 11:00:00 (ost. akt: 2014-11-20 10:38:36)

Podziel się:

W piątek w Olsztynie odbędzie się Polski Kongres Rolnictwa 2014. To jedno z cyklu 10 spotkań sektora rolno-spożywczego w całym kraju. Swój udział zapowiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.

Regionalne konferencje poruszają tematykę związaną z aktualną sytuacją w branży, poszukiwaniem nowych rynków zbytu dla polskiej żywności, rozwojem i modernizacją wsi przy udziale środków z budżetu unijnego i krajowego.
W spotkaniu w Olsztynie wezmą udział przedstawiciele organizacji branżowych, instytucji rządowych i samorządowych, rolnicy. Uczestnicy będą dyskutować między innymi na temat kondycji rolnictwa w związku z rosyjskim embargiem.
W debacie wezmą m.in. udział: Jan Heichel, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, który opowie o szansach na rozwój, zagrożeniach i potrzebach warmińsko-mazurskiego rolnictwa, Edward Przyłucki („Agroturystyka – szansą rozwoju obszarów wiejskich”); Janusz Skowroński, prezes Tewes-Bis ("Nowoczesne technologie w branży spożywczej”);
Marek Bojarski, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie ("Transfer wiedzy i innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich”).
Potem odbędzie się panel dyskusyjny, w którym głos zabiorą m.in. Roman Szliwiński, prezes Biura Doradztwa Pozyskiwania Środków Unijnych, Jolanta Marozas, dyrektor oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dr hab. Agnieszka Pszczółkowska z Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa UWM.
Początek kongresu: godz. 10, zakończenie: 16.
Olsztyński kongres odbędzie się w Kortowie w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. M. Oczapowskiego 12.

red.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB