Face to face z klientem

2015-02-12 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-12 11:48:07)

Autor zdjęcia: Fotolia.com

Podziel się:

Mimo że w większych i mniejszych miastach nadal licznie powstają hipermarkety i galerie handlowe, z roku na rok coraz chętniej kupujemy w ramach sprzedaży bezpośredniej. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla kupujących, ale też dla osób, które chcą dorobić do pensji czy podreperować domowy budżet.

Sprzedaż bezpośrednia polega na oferowaniu produktów bądź usług konsumentom poprzez kontakty indywidualne poza sprzedażą sklepową. Jednym słowem — klient nie musi chodzić pomiędzy półkami w poszukiwaniu konkretnego produktu, gdyż produkt niejako sam do niego przyjdzie. W ten sposób sprzedawane są produkty z wielu branż: od kosmetyków, przez sprzęty gospodarstwa domowego aż po polisy ubezpieczeniowe czy produkty finansowe.

Można poznać produkt z bliska


W tym miejscu może pojawić się pytanie — po co sprzedaż bezpośrednia, skoro i tak większość konsumentów może robić zakupy przez internet, również bez wychodzenia z domu? Odpowiedź jest prosta. Kupując online nie mamy możliwości obejrzenia danego produktu z bliska, dotknięcia go, sprawdzenia, jaki jest w dotyku czy jak pachnie. Często bywa więc to kupowanie w ciemno, a co za tym idzie — zakupy w internecie nie zawsze spełniają oczekiwania konsumentów. Kupując w sprzedaży bezpośredniej, mamy kontakt z konsultantem, który nie tylko przedstawi nam poszczególne produkty, ale też ma na ich temat sporą fachową wiedzę. Już na etapie podejmowania decyzji o zakupie można więc wyrobić sobie opinię o produkcie. Taki sposób sprzedaży spełnia te oczekiwania klientów, którym nie jest w stanie sprostać sprzedaż przez internet.

Sposób na dodatkowy zarobek


Spełnione oczekiwania różnych grup klientów to niejedyna zaleta sprzedaży bezpośredniej. Korzyści odnoszą także sprzedawcy, zwani najczęściej konsultantami czy przedstawicielami, którzy w ten sposób mogą podreperować domowy budżet, dorobić sobie do pensji, a nawet uczynić z takiej formy działalności główne źródło dochodu. Choć początki w tego rodzaju sprzedaży mogą być trudne, wraz ze wzrostem doświadczenia i czasu poświęcanego na pracę efekty mogą być coraz lepsze. Sprzedaż bezpośrednia to doskonała forma zarabiania dla studentów, kobiet mających małe dzieci oraz wszystkich osób, które mają problemy ze znalezieniem pełnoetatowej pracy. Co ciekawe, regularnie przeprowadzane badania rynku wskazują, że ten segment rynku będzie z roku na rok rósł. Sprzedaż bezpośrednia wydaje się więc ciekawym pomysłem na karierę, pod warunkiem że dobrze wybierzemy branżę — odpowiednio do naszych możliwości, kwalifikacji i umiejętności. W przypadku sprzedaży kosmetyków lepiej przecież sprawdzą się kobiety, a sprzedaż sprzętu do majsterkowania dużo skuteczniej poprowadzą mężczyźni.

abc

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB