Przedsiębiorcy pomogą ludziom z pomysłem - Startup Weekend Olsztyn

2015-03-03 14:49:23 (ost. akt: 2015-03-03 14:58:56)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Podziel się:

W dniach 27-29 marca odbędzie się Startup Weekend Olsztyn. Podczas wydarzenia młodzi przedsiębiorcy i ludzie z pomysłem będą pracować nad swoimi startupami. Pomogą im w tym doświadczeni mentorzy, którzy do Olsztyna zjadą z całej Polski.

Startup Weekend Olsztyn to pierwsze takie wydarzenie w naszym regionie. Jego celem jest zebranie w jednym miejscu kreatywnych osób z branży IT. Uczestnicy w ciągu 54 godzin stworzą własne startupy. Pomogą im w tym doświadczeni przedsiębiorcy, marketingowcy i programiści. - To unikalna okazja by poznać w jednym miejscu praktyków z różnych dziedzin, praktyków którzy przyjadą po to by pomóc uczestnikom rozwijać ich projekty - mówi Paweł Harajda, organizator.

Jednym z mentorów będzie Borys Musielak, założyciel Filmaster TV i pomysłodawca fundacji Startup Poland, która ma na celu lobowanie na rzecz startupów. Do Olsztyna przyjedzie też Monika Synoradzka, przedstawicielka funduszu inwestycyjnego SpeedUp czy Emilia Ostapowicz odpowiadająca za finanse w akcelatorze XevinLab i firmie migam.pl. Każda z tych osób ma doświadczenie w branży startupowej. Wiele z tych osób zaczynało właśnie na takich wydarzeniach jak Startup Weekend.

Startup Weekend to wydarzenie znane na całym świecie od Stanów Zjednoczonych przez Polskę po Indie. W naszym kraju takie spotkania odbywają się cyklicznie w Warszawie, Łodzi, czy Toruniu. Teraz na listę miast organizujących to przedsięwzięcie trafił również Olsztyn.

Wydarzenie w Olsztynie wspierają także związane ze startupami firmy – Limtel, który w ubiegłym roku pozyskał ponad milionowe finansowanie od inwestora, Banfi czy WikiDot. – Startup Weekend, to pierwsze z wyzwań stojące przed kimś kto chce otworzyć swój e-biznes. Konfrontacja pomysłu z widownią, sprawdzenie się w pracy pod presją czasu i z nieznanymi osobami, to dobry początek, i świetna weryfikacja, czy jest sens wyciągnąć " pomysł z szuflady" - mówi Konrad Latkowski z BanFi Group

Podczas Startup Weekendów każdy uczestnik może zaprezentować na scenie swój pomysł i zachęcić tym samym innych, by dołączyli do jego zespołu. Przez 54 godziny ekipy - pod okiem doświadczonych mentorów pracują nad pomysłem i strategią biznesową swojego projektu. Na to wydarzenie może zgłosić się każdy, kto ma pomysł i chciałby coś zrobić.

Startup Weekend w Olsztynie (27-29 marca) organizowany jest przez pasjonatów nowych technologii przy wsparciu stowarzyszenia OLCAMP i Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Innowacji i Transferu Technologii przy ul. Prawocheńskiego 9 w Olsztynie.

Więcej informacji na stronie: http://olsztyn.up.co/events/5502
Bilety dostępne na https://www.eventbrite.com/e/startup-weekend-olsztyn-1-tickets-15137821632

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB