Google to 245,6 mld dolarów

2017-06-11 08:50:00 (ost. akt: 2017-06-11 08:53:07)

Podziel się:

Autor zdjęcia: photoxpress.com

Symbolem kapitalizmu były kiedyś Ford i Coca Cola. Firmy, które produkowały coś materialnego. Dzisiaj świat stoi na internecie i usługach.

To już właściwie żadna niespodzianka, że listę najcenniejszych marek świata otwieraja dzisiaj Google, czwarty jest zajmujący się handlem internetowym Amazon, a piąty Facebook. Charakterystyczne, że w pierwszej 20. nie ma banków ani też producentów samochodów. Jest za to wiele firm technologicznych.

Marka Google według najnowszego rankingu BrandZ TOP 100 jest warta 245 miliardów dolarów. To mniej więcej połowa rocznego polskiego Produktu Krajowego Brutto. A pierwsza piątka firm (w/w plus Apple i Microsoft) to aż 25 proc. ogólnej wartości wszystkich 100 marek z zestawienia. I to już nie jest wcale fajne, bo pokazuje, że znowu władza i bogactwo skupiają się w rękach niewielkiej grupki ludzi.

Henry Ford osiągnął sukces, bo produkował jeden model samochodu w jednym kolorze. Mawiał przy tym: Może sobie pan zażyczyć samochód w każdym kolorze, byle by był to czarny. Dzisiaj możemy powiedzieć o Google a nawet Facebooku. Ale w sumie jest gorzej, bo bez auta w dawnych czasach i teraz da się żyć. Bez Googla już się nie da.

Igor Hrywna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB