Hotel Plaza ma nowego właściciela

2017-06-22 11:40:00 (ost. akt: 2017-06-22 11:53:20)

Podziel się:

Po trudnych i długich negocjacjach znalazł się kupiec na niedokończony hotel Plaza nad Jeziorem Drwęckim w Ostródzie. To przedsiębiorstwo z Ostródy.

To miała być ekskluzywna i luksusowa hotelowa wizytówka miasta. Budowę rozpoczęto w 2011 roku i miała trwać dwa lata, ale coś poszło nie tak. Nieruchomość należąca do firmy OPB Development, po ogłoszeniu jej upadłości w 2015 roku, trafiła na licytację. Olsztyński syndyk zajmujący się sprzedażą nieruchomości ogłosił publiczne zaproszenie do rokowań w sprawie sprzedaży z wolnej ręki niedokończonego hotelu, a jego wartość oszacowana została pierwotnie na 31 mln zł.

Co za to można było kupić? W 5-gwiazdkowym kompleksie planowanych było 160 pokoi w pierwszym etapie, a docelowo 240, część konferencyjna na tysiąc osób, strefa SPA & wellness z 16 gabinetami, aquapark m.in. z całorocznym zewnętrznym basenem oraz restauracje tematyczne, bary, kawiarnie, winiarnia, klub nocny, centrum zabaw dla dzieci i sale do squasha. Do 2013 roku udało się sprzedać w systemie condo ponad połowę ze 160 pokoi i apartamentów w tej inwestycji. Jednak po osiągnięciu stanu surowego zamkniętego, prace budowlane wstrzymano z powodu problemów finansowych dewelopera. Od tego czasu niewiele się na budowie kompleksu w Ostródzie działo, chociaż inwestor szukał na nią nabywców. Ostatecznie firma OPB Development znalazła się w upadłości likwidacyjnej, a syndyk wystawił na sprzedaż całą nieruchomość.

W ramach kompleksu nad Jeziorem Drwęckim oferowane są działki o powierzchni 4,2 hektara, główny budynek hotelowy o powierzchni użytkowej 16,2 tys. mkw., budynek hotelowy z łącznikiem nadziemnym, tzw. drugie skrzydło o powierzchni 3,1 tys. mkw. i budynek basenu z zespołem zjeżdżalni o powierzchni 2,3 tys. mkw. oraz za 5,7 mln zł prawo własności niezabudowanych działek o powierzchni 2,1 hektara w sąsiedztwie kompleksu przeznaczonych na budowę obiektu hotelowego połączonego łącznikiem podziemnym z budynkiem głównym hotelu Plaza.

Po wielu miesiącach szukania inwestora, rada wierzycieli wyraziła zgodę na obniżenie ceny całego kompleksu, do około 20 mln złotych. Nie wiadomo ile ostatecznie zapłacił inwestor z Ostródy. Do transakcji doszło na przełomie maja i czerwca. Nowy właściciel zamierza ukończyć i rozbudować obiekt.

Warto wspomnieć, że wcześniej deweloper i należące do niego firmy były poważnym graczem na polskim rynku condohotelowym. W Ostródzie powstały hotele Platinum w 2009 roku i Willa Port w 2011. Ponieważ pokoje zostały sprzedane indywidualnym inwestorom, więc upadłość firmy nie miała wpływu na ich funkcjonowanie. Plany były jeszcze ambitniejsze - stworzenie sieci 30 obiektów hotelowych funkcjonujących w systemie condo w kurortach i w dużych miastach. Kolejną inwestycją miał być 4-gwiazdkowy hotel w kompleksie Centaurus w Olsztynie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB