Ambasador Niemiec chce pomóc naszemu biznesowi

2017-07-12 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-08 15:57:21)

Podziel się:

Rolf Wilhelm Nikel

Olsztyn - Rolf Wilhelm Nikel  ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce. Nz: (L) Artur Chojecki wojewoda i Rolf Wilhelm Nikel.

Rolf Wilhelm Nikel Olsztyn - Rolf Wilhelm Nikel ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce. Nz: (L) Artur Chojecki wojewoda i Rolf Wilhelm Nikel.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Olsztyn\\\ Rolf Nikel, ambasador Niemiec, odwiedził wczoraj Olsztyn. Spotkał się z władzami regionu i miasta. Chce wspierać nasze kontakty z niemieckimi przedsiębiorcami.

Ambasador Rolf Nikel jest doświadczonym dyplomatą. Pracował m.in. w Moskwie, Paryżu i Waszyngtonie. Wczoraj odwiedził Olsztyn i spotkał się m.in. z wojewodą Arturem Chojeckim.
— Ambasador Nikel pytał o kierunki rozwoju naszego regionu i możliwość pogłębienia naszej współpracy z Niemcami. Pytał również, jak jako ambasador może pomóc w jej rozszerzeniu — 
powiedział wojewoda.
Zdaniem wojewody polem takiej współpracy może być przede wszystkim specjalna strefa ekonomiczna, której udziałowcem jest skarb państwa.
— Z pomocą ambasadora będziemy mogli dotrzeć do inwestorów — mówił Chojecki. — Nadal barierą rozwoju naszych kontaktów jest brak informacji o naszym regionie. Ona nie dociera do Niemiec. Turyści chętnie skorzystaliby z lotniska, ale o nim nie wiedzą. I to jest pole naszych działań — dotrzeć do każdego zainteresowanego naszą ofertą. 

Ambasador Nikel podkreślił, że niemieckie inwestycje w Polsce wynoszą już prawie 30 mld euro, a Polska jest piątym w Europie partnerem gospodarczym Niemiec. Jako przykład związków ekonomicznych Nikel podał niemieckie firmy meblarskie w naszym regionie.
— Przyjeżdża do was wielu turystów z Niemiec — mówił. — Warmia i Mazury to piękne krajobrazy, ale też bogata kultura i bardzo przyjaźni ludzie. Jednak turystyka to tylko jeden kierunek rozwoju. Musimy pomóc tworzyć też inne. 

Ambasador Nikel dodał, że z wojewodą Chojeckim rozmawiał również o wschodniej flance NATO. — Jesteśmy żywotnie zainteresowani jest rozbudową i ją wspieramy — mówił. — Niemieccy żołnierze stacjonują w Polsce i w innych krajach Europy Wschodniej.

MZG

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB