Wybieramy Inwestycję Roku. Czekamy na propozycje!

2019-05-14 11:23:27 (ost. akt: 2019-05-16 13:03:15)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już niewiele czasu zostało do zakończenia akcji, w której razem z czytelnikami wybieramy Inwestycję Roku 2018. Choć czasu pozostało już niewiele, to można nie tylko zagłosować, ale jeszcze zgłosić swoją propozycję. I gorąco zachęcamy.

Kto nie inwestuje, ten się nie rozwija. Dlatego potrzebujemy inwestycji, zarówno tych wielkich, jak i tych mniejszych, bo jedne i drugie są ważne. Bezsprzecznie rośnie zainteresowanie inwestorów Warmią i Mazurami. Dowodem jest liczba zezwoleń, które wydała już w tym roku Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna. W ubiegłym roku we wrześniu zmieniły się przepisy o wsparciu publicznym dla przedsiębiorców, weszła w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji. Dzięki temu Polska stała się jedną wielką strefą ekonomiczną i na wsparcie publiczne mogą liczyć wszyscy przedsiębiorcy, niezależnie od tego, czy inwestują na terenach objętych specjalnymi strefami ekonomicznymi, czy poza nimi.

— Od tego czasu wydaliśmy 24 decyzje o wsparciu inwestycji, a przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości minimum 466,6 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 211 nowych pracowników — informuje Grzegorz Smoliński, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Warto dodać, że wszystkie firmy, które otrzymały decyzje o wsparciu to przedsiębiorstwa z kapitałem polskim.

— Inwestycje zawsze są potrzebne, bo od nich zależy nasz rozwój — mówi dr Tomasz Wierzejski, ekonomista z UWM. — Za kapitałem zazwyczaj idą nowe technologie, nowe rozwiązania, które unowocześniają nasz region. I oczywiście to są miejsca pracy. Przykładem choćby ostatnie duże inwestycje koło Olsztyna, gdzie powstały setki miejsc pracy i firmy szukają ludzi do pracy. A dziś zaczyna się tworzyć rynek pracownika, to cieszy, bo oznacza, że będziemy więcej zarabiać.

Dlatego kolejny raz razem z czytelnikami i internautami wybieramy Inwestycję Roku. W naszym plebiscycie laury zostaną przyznane w pięciu kategoriach: społeczna odpowiedzialność biznesu,inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom, inwestycja przyjazna środowisku, inwestycja w rozwój edukacji i kultury, wykorzystanie środków unijnych dodatkowo kapituła konkursowa nada tytuł specjalny "Inwestycji Roku 2018". Głosowanie trwa do 20 maja.

Ubiegłorocznych laureatów plebiscytu Inwestycje Roku poznaliśmy na II Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości, który odbył się w Centrum Konferencyjnym UWM. A głosami czytelników i internautów zwyciężyli w kategorii: społeczna odpowiedzialność biznesu — Animex Foods Sp. z o.o. — sprzątanie świata z młodzieżą (Clean-up Day), inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom — Pawilon rehabilitacyjny przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymanowie gm. Morąg, inwestycja przyjazna środowisku — Modernizacja systemu ciepłowniczego Nidzicy - budowa kotłowni miejskiej bazującej na produkcji energii cieplnej ze spalania biomasy, inwestycja w rozwój edukacji i kultury — Modernizacja sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nidzicy, wykorzystanie środków unijnych — Przebudowa ul. Warszawskiej w Lidzbarku Warmińskim.

Kapituła Grupy WM przyznała jeszcze nagrodę specjalną. Tytuł Inwestycji Roku 2017 przypadł Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu za „Green University”.

Kto w tym roku sięgnie po laury? Wiele zależy też od Państwa, bo lista wciąż jest otwarta. Jeśli chcecie zgłosić swojego kandydata, wyślijcie e-mail na adres: redakcja@gazetaolsztynska.pl. W treści należy podać inwestycję/firmę i kategorię.

Gorąco zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatów i oczywiście głosowania na swoich faworytów. Kto wie, czy ta propozycja nie okaże się przysłowiowym czarnym koniem w plebiscycie.

am

Tytuł "Inwestycji Roku 2018" zostanie przyznany w następujących kategoriach:

Społeczna odpowiedzialność biznesu
Inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom
Inwestycja przyjazna środowisku
Inwestycja w rozwój edukacji i kultury
Wykorzystanie środków unijnych

Zgłoszenia: redkacja@gazetaolsztynska.pl


Inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcomInwestycja w rozwój edukacji i kulturyInwestycja przyjazna środowisku[b]Wykorzystanie środków unijnych]


[b]Społeczna odpowiedzialnośc biznesu]
Regulamin: kliknij tutaj