Rusza program "Pierwszy biznes - wsparcie na starcie"

2013-06-12 22:10:22 (ost. akt: 2013-06-12 11:09:19)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

Rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie warunków do powstawania nowych miejsc pracy to główne cele programu "Pierwszy biznes - wsparcie na starcie". Umowę o wdrożeniu tego programu podpisali minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Dariusz Daniluk.

Program przewiduje, że absolwenci szkół i wyższych uczelni oraz studenci ostatniego roku, a także bezrobotni z pomysłem na własny biznes, będą mogli otrzymać nisko oprocentowane pożyczki.

Program będzie realizowany w dwóch etapach. Początkowo w jednym z pięciu makroregionów, obejmującym województwa: małopolskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Od przyszłego roku ruszy w pozostałych regionach.

Na realizację pierwszego etapu minister pracy i polityki społecznej przeznaczył 21 i pół miliona złotych. Bank Gospodarstwa Krajowego będzie zarządzać programem przez cały okres jego funkcjonowania, a udzielanim pożyczek będą zajmować się pośrednicy finansowi, wybrani przez BGK.

IAR/E.Łukowska/jj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pIT #1112982 | 83.3.*.* 14 cze 2013 09:14

    Same najbiedniejsze regiony, w których trudno o pracę, zostały wybrane jako pilotażowe. Jak widać partia dba o interesy własnego elektoratu.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz