Nowoczesne technologie w biznesie

2014-07-11 09:45:49 (ost. akt: 2014-07-11 09:45:35)
Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają w kolejne sfery życia - w tym w biznes. Umiejętne ich wykorzystanie może przyczynić się do wielu oszczędności i podniesienia wydajności pracy.

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają w kolejne sfery życia - w tym w biznes. Umiejętne ich wykorzystanie może przyczynić się do wielu oszczędności i podniesienia wydajności pracy.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Podziel się:

Nowoczesny biznes, zarówno ten wielki, jak i ten całkiem mały, stawia na innowacyjność w szerokim rozumieniu tego słowa. Istotnym aspektem są tu nowoczesne technologie, które usprawniają komunikację, ułatwiają produkcję, a także umożliwiają prowadzenie zaawansowanych rozmów handlowych bez wychodzenia z biura.

Zaawansowane technologie informatyczne towarzyszą nam dziś niemal na każdym kroku, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Powstają coraz to nowocześniejsze "mądre" urządzenia — nie tylko smartfony czy laptopy, ale tez inteligentne samochody, pralki czy lodówki. Nowoczesne technologie mają też szerokie zastosowanie w biznesie. Nikt nie wyobraża sobie w dzisiejszych czasach prowadzenia firmy bez wsparcia ze strony zaawansowanych urządzeń — nie tylko w sekretariacie czy w biurowych częściach przedsiębiorstwa, ale też na liniach produkcyjnych czy w laboratoriach. Dzięki zaawansowanym technologiom można dziś wytwarzać produkty wysokiej jakości, precyzyjni wykonane, a jednocześnie pozbawione wad, jakie niosło za sobą ręczne wykonanie.

Pomocne zaawansowane systemy


Podstawą funkcjonowania większości firm są zaawansowane systemy informatyczne. Potrzebują ich duże przedsiębiorstwa i niewielkie firmy. Nowoczesne, innowacyjne programy wspierają funkcjonowanie większości działów w firmach — od kadr i księgowości, przez pracę z klientem, aż po produkcję. Specjaliści podkreślają, że przedsiębiorstwo, które nie boi się nowości i innowacji, pracuje szybciej i sprawniej, a także uzyskuje lepsze efekty. Nowoczesne systemy są niezbędne — tym bardziej, im bardziej rozwinięta jest dana firma. Szczególnie przydatne są w sytuacjach, gdy firma ma sporo filii rozsianych po całym regionie czy nawet całym kraju. Wtedy systemy są elementem spinającym wszystkie oddziały w jedną funkcjonalną całość.

Decyzje szybsze niż ludzkie


Prawie każda firma, szczególnie spośród tych większych, ma własne, nieco odmienne procesy biznesowe, które obsługiwane są przy wykorzystaniu tak zwanego inteligentnego oprogramowania. Działa ono najczęściej przy wykorzystaniu szeregu algorytmów, które stwarzają możliwość automatycznego nadzoru pewnych procesów, bez konieczności angażowania w te decyzje człowieka. Głównym zadaniem takiego oprogramowania jest wyszukanie i zastosowania najlepszych i najbardziej efektywnych na daną chwilę rozwiązań. System informatyczny w każdej firmie można obrazowo porównać do systemu nerwowego u ludzi. Wspiera on komunikację wewnętrzną, usprawnia pracę wielu osób oraz pomaga wszystkim działom w realizacji zadań.

Komunikacja z całym światem


Nowoczesna firma to nie tylko sprawne zarządzanie wewnątrz, ale też bezproblemowa komunikacja z otoczeniem zewnętrznym. W biznesie świetnie sprawdzają się innowacyjne metody komunikacyjne. Są to, na przykład, rozbudowane platformy e-learningowe, które umożliwiają odbycie kursu czy szkolenia bez konieczności przebywania na sali wykładowej. Równie popularny jest sprzęt do telekonferencji, dzięki któremu można prowadzić biznesowe rozmowy z kontrahentami niemal na całym świecie. W przypadku firm, które współpracują z dość egzotycznymi państwami, taki sposób prowadzenia rozmów znacznie obniża koszty funkcjonowania firmy. Nie trzeba bowiem wydawać sporych środków na drogie zagraniczne wyjazdy.

Inwestycja, która się opłaca


Większość innowacyjnych urządzeń i rozwiązań wiąże się ze sporym wydatkiem — dużo wyższym niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych. jest to jednak inwestycja, nad którą nie warto się wahać. Wydatek jest jednorazowy, a może przynieść wymierne i długofalowe korzyści. Co więcej, inwestycja w innowacje to zawsze krok do przodu w rozwoju przedsiębiorstwa. A kto nie idzie do przodu, ten niemal zawsze się cofa. Powinny pamiętać o tym szczególnie te firmy, które pracują na starym sprzęcie i nie doceniają nowoczesnych zdobyczy techniki. Może się bowiem okazać, że renoma i uznanie wśród klientów oraz wieloletnia tradycja to za mało, by utrzymać się na rynku.
abc

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anja #2915073 | 193.239.*.* 3 maj 2020 00:15

    Nowe technologie to paliwo napędowe do rozwoju, taka jest prawda. Obecnie nie wypada - jeśli chcemy osiągnąć sukces zawodowy - nie znać kilku rozwiązań. Od systemów VR, po https://www.anegis.com/produkty-microsof t/dynamics-365/ - każdy z nich ma ciekawe zastosowanie i każdy z nich ma wartość dla biznesu. Jeśli jako firma nie nadążamy za technologiami i rozwiązaniami, to oczywistym jest że nasza konkurencja nas wygryzie. Bo obecnie nie ma biznesu, który by nie działał zgodnie z duchem XXI wieku. A jeśli tego nie robi, to najpewniej bardzo szybko upadnie - taka brutalna prawda. Pomijam już fakt, że te nowoczesne technologie mają po prostu mnóstwo zalet, tak z biznesowego punktu widzenia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. agatajas #1947324 6 mar 2016 11:57

    Ciekawy ten artykuł o tych sposobach na nowoczesne technologie z Preply usprawniające biznes muszę je wykorzystać .http://www.pulshr.pl/edukacja/wykwalifi kowani-nauczyciele-sa-wazniejsi-od-nowoc zesnych-technologii-edukacji,28805.html

    ! - + odpowiedz na ten komentarz