Innowacje w Starej Kotłowni - seminarium

2015-03-19 13:48:41 (ost. akt: 2015-03-19 14:02:02)
Seminarium odbędzie się w Starej Kotowni.

Seminarium odbędzie się w Starej Kotowni.

Autor zdjęcia: Janusz Pająk

Podziel się:

Na UWM odbędzie się dziś seminarium „Najlepsze przykłady innowacyjnych rozwiązań B+R w firmach”. Pracownicy naukowi podsumują staże, które mieli w przedsiębiorstwach.

Piętnastu stażystów, naukowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, przedstawi innowacyjne rozwiązania, które zaproponowali firmom, w których mieli staże. Opowiedzą o nich podczas dzisiejszego seminarium „Najlepsze przykłady innowacyjnych rozwiązań B+R w firmach”, które odbędzie się w Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Olsztynie. Jedną ze stażystek była dr inż. Beata Płoszaj-Witkowska z Katedry Ogrodnictwa UWM. — W Instytucie Hortiterapii w Mrągowie przygotowałam cykl szkoleń składający się z wykładów z zakresu hortiterapii, konspekty i skrypty oraz projekt mobilnego ogrodu, który można transportować w różne miejsca — mówi dr inż Płoszaj-Witkowska. — Na czym polega innowacyjność mojego projektu? W Polsce nie ma szkoleń dla hortiterapeutów i ta dziedzina jest niedoceniana w Polsce. A ja przygotowałam swoje działania także pod kątem marketingowym: jak to realizować, by zainteresować odbiorców i jak być skutecznym.

Wśród stażystów było 52 pracowników kilku wydziałów m.in.: Geodezji i Gospodarki Przestrzennej, Nauk Technicznych, Nauki o Żywności, Kształtowania Środowiska i Rolnictwa oraz Nauk Ekonomicznych UWM. Staże odbywały się w przedsiębiorstwach Warmii i Mazur związanych z czterema kluczowymi specjalizacjami regionalnymi, czyli branży żywnościowej, turystyki, informatyczno-telekomunikacyjnej oraz meblarstwa. Były to m.in. biura podróży, piekarnie, ośrodki wypoczynkowe, firmy informatyczne, meblarskie, gospodarstwa agroturystyczne.

15 osób spośród pracowników naukowych oraz 15 firm zostało nagrodzonych za ciekawe propozycje innowacyjnych rozwiązań. Na seminarium autorzy będą prezentować efekty swojej pracy i otrzymają nagrody.

Na spotkanie podsumowujące projekt zaproszeni zostali m.in. stażyści, którzy brali udział w projekcie oraz stażyści z poprzedniej edycji, przedstawiciele przedsiębiorstw, które brały udział w obu projektach, przedstawiciele samorządu województwa, przedstawiciele przedsiębiorstw, z którymi współpracuje Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Beata Brokowska

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ELIZABETH WALTER #2855823 | 208.77.*.* 24 sty 2020 17:30

    GRUPA LENDING-TREE GROUP INC Czy pozwoliłeś sobie na uzyskanie pożyczek Pożyczka na spłatę długu? Pożyczka na rozpoczęcie działalności, którą chcesz prowadzić? Pożyczka na cele edukacyjne? Pożyczka na zakup mieszkania? Pożyczka na zakup tego wymarzonego samochodu? Nie szukaj dalej, LREEING TREE INC oferuje pożyczki Brak ukrytych płatności od 1000 do 20 000 000 EUR / USD / POUNDS Przy bardzo niskim współczynniku uczestnictwa wynoszącym 3% Stworzyliśmy sieć kredytową i zaopatrzeniową pomoc finansowa dla klientów na całym świecie. Staramy się utrzymać nasz standard doskonałości Oferowanie naszych usług o każdej porze dnia. Udzielamy pożyczki tym, którzy potrzebują pomocy finansowej w wysokości od 1 do 20 lat Nasze usługi obejmują również . prawdziwe finansowanie . inwestor nieruchomości, . kredyty budowlane, . pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, . kredyty mieszkaniowe . Pożyczki konsumenckie, . Pożyczki FHA, . pożyczki osobiste, . kredyty samochodowe i itp. Jeśli potrzebujesz pożyczki lub pomocy finansowej, skontaktuj się z nami email: lendingtreegroupinc@gmail.com email: lending-tree@outlook.com WhatsApp: +1 213 419 2419 Z poważaniem

    ! - + odpowiedz na ten komentarz