Startup Weekend już za nami - zobaczcie jak było!

2015-03-30 12:04:31 (ost. akt: 2015-04-02 12:39:42)

Podziel się:

Uczestnicy Startup Weekend Olsztyn

Uczestnicy Startup Weekend Olsztyn

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Blisko 80 osób uczestniczyło w pierwszym w regionie Startup Weekendzie. Podzieleni na zespoły przez 54 godziny próbowali znaleźć swój sposób na biznes.

Atmosfera twórczej pracy, dziesiątki ludzi i laptopów, gwar rozmów, czasem sporów i unoszący się w powietrzu zapach kreatywności… I tak przez 54 godziny… Prawie bez przerwy.

Zaczęło się w piątek wieczorem. Każdy, kto miał w głowie pomysł na produkt, mógł w 60-sekundowej prezentacji zachęcić innych do poparcia i uczestnictwa w nim. Najwięcej głosów zebrał pomysł studenta III roku informatyki UWM Cezarego Jeżewskiego, który zaproponował stworzenie aplikacji na smartfony umożliwiającej centrom krwiodawstwa informowanie jej posiadaczy o zapotrzebowaniu na konkretną grupę krwi. — Idea przyszła mi do głowy tydzień temu — mówił. — Przeczytałem artykuł o tym, że zamyka się stacjonarne stacje krwiodawstwa, a ludzie nie chodzą oddawać krwi, bo są słabo poinformowani.

Wiele głosów dostał najmłodszy z uczestników 13-letni Krystian Gontarek, który przyjechał z Gostynina. Mimo młodego wieku, to nie jest jego debiut — w Startup Weekendach uczestniczy od trzech lat. Jaki pomysł przywiózł? — Chcemy stworzyć aplikację, które wynajdowałyby osoby, które chciałyby się spotkać i pograć w gry planszowe.

Zespół przy pracy
Fot. Przemysław Getka
Zespół przy pracy

Powstało 9 zespołów, często tworzonych przez nowo poznane osoby. — Znamy się od wczoraj, a współpracuje nam się, jakbyśmy znali się od zawsze — mówił Piotr z 9-osobowej ekipy TripLolo, która chciałaby stworzyć wirtualną mapę atrakcji turystycznych i rozrywek.

Potem zaczęła się praca. Wszystkie zespoły miały do pomocy kilkunastu mentorów, specjalistów od marketingu i biznesu. — Kilka razy w roku bywam na tego typu imprezach — mówił najstarszy z fachowców Marcin Przasnyski. — Ich największym plusem jest komunikacja. Ci młodzi ludzie, którzy z jednej strony uczą się pracy w grupach, z drugiej zdobywają kontakty. Czasem ich kreatywność jest aż za duża.

Główną nagrodę - czteroosobową wycieczkę do londyńskiego oddziału Google - zdobył projekt Finding Blooodie
Fot. Przemysław Getka
Główną nagrodę - czteroosobową wycieczkę do londyńskiego oddziału Google - zdobył projekt Finding Blooodie

Pracowano bez przerwy od sobotniego poranka do niedzielnego popołudnia. — Spanie? Nie mamy na to czasu — stwierdził Jakub Kisiel stojący na czele grupy Limpid, którzy tworzyli bazę pracowników dla pracodawców, która ułatwiałaby tym drugim znajdowanie i selekcję potencjalnych kandydatów.
Po niedzielnych prezentacjach wszystko stało się jasne. Główną nagrodę — 4-osobową wycieczkę do londyńskiego oddziału Google — zdobył projekt Finding Blooodie. — Nasz pomysł może ułatwić sytuację w krwiodawstwie — mówi Cezary Jeżewski, który w stresie przed prezentacją uderzeniem pięścią zniszczył zawieszający się komputer. — W tej chwili to produkt gotowy w 50 proc., ale będziemy pracowali dalej.

Na Startup Weekendzie obecna była także reprezentacja „Gazety Olsztyńskiej”. Marcin Zdrodowski, Bartek Orliński, Marek Michalski i Michał Orłowski przez trzy dni dzielili się doświadczeniem z młodymi programistami. — Potrzebowaliśmy takiej imprezy w Olsztynie — nie krył Michał Orłowski. — To świetny start dla młodych ludzi z pomysłem, a także weryfikacja tego, czy to, co robią, ma sens.
Organizatorem spotkania była ekipa Olcamp i Centrum Innowacji i Transferu Technologii — Pomysły były naprawdę ciekawe. Zobaczymy, jak je zweryfikuje rynek... - Podsumował spotkanie Paweł Harajda, jeden z organizatorów

Łukasz Wieliczko

Startup Weekend w Olsztynie


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Olsztyński Zuckerberg #1704578 | 2 kwi 2015 20:10

  Blood Donor yeaaaaa !!! Jak zawsze ... heh

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Fajny pomysł #1704575 | 2 kwi 2015 20:07

  "Idea przyszła mi do głowy tydzień temu — mówił." https://play.google.com/store/apps/detai ls?id=com.cube.arc.blood . Szkoda, że nikt nie wpadł na zrobienie klona facebook'a. Byłoby ciekawie ;)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Krasnoludek #1703112 | 213.184.*.* 1 kwi 2015 08:36

  A ja myślałem, że było 9 zespołów, 15 mentorów, a organizatorami były 4 osoby i wolontariusze... ale chyba nie byliśmy na tej samej imprezie. Ktoś tu nie odrobił lekcji...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz