Przedsiębiorcy wręczyli statuetki - Osobowości Roku 2014

2015-03-31 14:45:17 (ost. akt: 2015-04-02 09:27:34)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Wczoraj wieczorem w sali Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej przedsiębiorcy z klubu biznesu nagrodzili statuetkami Osobowości Roku Warmii i Mazur 2014.

Już od 22 lat Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu nagradza osoby wyróżniające się w sferze nauki, kultury, medycyny, działalności gospodarczej lub społecznej. — To już 22 gala Osobowości Roku Warmii i Mazur i na szczęście jest tak, że zawsze znajdujemy w regionie ludzi, którzy wybijają się w różnych dziedzinach. Wyszukujemy takie perełki, które honorujemy tytułem Osobowość Roku i statuetką — powiedział Gazecie Henryk Kamiński, prezes Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, który skupia największe firmy regionu.

W kategorii nauka statuetkę otrzymał prof. Andrzej Krankowski z UWM za imponujący dorobek naukowy: — Chciałbym podziękować klubowi biznesu za docenienie tego, co robię, rektorowi UWM za życzliwość, swoim współpracownikom w Olsztynie, Polsce i na świecie oraz mojej żonie, córce i mamie za wsparcie.

Za działalność w kategorii samorząd został nagrodzony prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. — To po prostu bardzo fajne uczucie stać przed państwem. Cieszę się, że Ełk został doceniony z pozycji stolicy regionu - powiedział, odbierając statuetkę.

W dziedzinie kultury statuetkę otrzymał Zespół Pieśni i Tańca Kortowo z UWM. Grupa w tym roku obchodzi 45-lecie działalności. Ewa Kokoszko, kierownik zespołu i choreograf, powiedziała Gazecie: — Kończymy 45 lat, ale jesteśmy ciągle młodym zespołem, bo średnia wieku tancerzy i muzyków to 23-25 lat. Naszym sukcesem jest to, że przetrwaliśmy mimo wielu zmian, prezentujemy bardzo ciekawy program, który oddaje prawdę o folklorze i który jest chętnie oglądany. Ciągle przyciągamy też młodych ludzi, którzy chcą występować z nami na scenie.

Kortowo przedstawiło na scenie premierowy program przedwojennego folkloru warszawskiego, za co otrzymało duże brawa.

W dziedzinie medycyny przedsiębiorcy wyróżnili oddział kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. W roku oddział, do którego powstania przyczynił się prof. Zbigniew Religa, obchodzi 10-lecie. Statuetkę odebrali: dyrektor szpitala Irena Kierzkowska oraz lekarze ordynator oddziału Piotr Żelazny i kardiolog Andrzej Dmyterko.

— Czuję się trochę jak na festiwalu - zaczął żartobliwie swoją wypowiedź Piotr Żelazny. - Jest tu i taniec, obserwacje nieba, zarządzanie i operacje serca. No i w gruncie rzeczy to jest bardzo miłe. Widać, że Warmia i Mazury się rozwijają. Z czego jestem dumny? Ze stworzonego przez siebie zgranego zespołu i podejścia lekarzy do pacjentów.

Podczas gali Jarosław Michalak, dyrektor fabryki Michelin w Olsztynie, przekazał czek wartości 10 tys. zł Domowi Dziennego Pobytu Arka w Olsztynie. Z kolei rektorUWM prof. Ryszard Górecki odebrał stypendium dla najlepszego studenta Wydziału Nauk Ekonomicznych ufundowane przez członków Klubu Biznesu.
Ze sceny został odczytany list od prezydenta RP Bronisław Komorowskiego, który przekazał życzenia i gratulacje tegorocznym Osobowościom. Sam w 2008 roku otrzymał honorowy tytuł Osobowości, jeszcze w czasach gdy był marszałkiem Sejmu.

Osobowości Roku 2014

Nauka
Prof. dr hab. inż. Andrzej Krankowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Za wybitne osiągnięcia naukowe w badaniach jonosfery techniką radiową.

Prof. dr hab. inż. Andrzej Krankowski z UWM, Osobowość Roku w kategorii
Fot. Bartosz Cudnoch
Prof. dr hab. inż. Andrzej Krankowski z UWM, Osobowość Roku w kategorii "Nauka"


Samorząd
Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku
Za wybitne osiągnięcia w zakresie pozyskiwania i wykorzystywania funduszy z Unii Europejskiej, oraz
za zaangażowanie w rozwój gospodarczy, społeczny, kulturalny i sportowy Miasta Ełku.

Fot. Bartosz Cudnoch


Medycyna
Oddział kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie
Za wybitne osiągnięcia w zakresie chirurgicznego leczenia chorób serca i wielkich naczyń u dorosłych.
Nagrodę odebrali: dyrektor szpitala Irena Kierzkowska oraz lekarze: ordynator Piotr Żelazny i Andrzej Dmyterko.

W kategorii
Fot. Bartosz Cudnoch
W kategorii "Medycyna" tytuł Osobowości Roku zdobył Oddział kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie


Kultura
Zespół Pieśni i Tańca Kortowo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Za osiągnięcia artystyczne oraz propagowanie polskiego folkloru w kraju i za granicą przez 45 lat działalności.

Zespół Pieśni i Tańca
Fot. Bartosz Cudnoch
Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" otrzymał tytuł Osobowości Roku w kategorii Kultura


Beata Brokowska

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB