Warmia i Mazury otwierają się na Skandynawię

2015-04-15 16:29:39 (ost. akt: 2015-04-15 16:32:02)

Podziel się:

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Przedsiębiorcy ze Szwecji i Finlandii zapoznają się z potencjałem inwestycyjnym i możliwościami eksportowymi Warmii i Mazur. 21 kwietnia w Elblągu odbędzie się konferencja "Otwarci na Skandynawię" połączona z misją przyjazdową przedsiębiorców ze Szwecji i Finlandii.

To już trzecia edycja wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku w konferencji weźmie udział ok. 130 osób zainteresowanych rozwojem współpracy pomiędzy Skandynawią a województwem warmińsko-mazurskim. Tematy wystąpień to m.in. warmińsko-mazurskie w oczach przedstawicieli firm skandynawskich, przeniesienie biznesu na Warmię i Mazury oraz uwarunkowania prawne w funkcjonowaniu gospodarczym w realiach Polski, Finlandii, Szwecji i Norwegii.

Spotkanie będzie też okazją do zaprezentowania nowego narzędzia - kalkulatora inwestycyjnego, w którym porównujemy koszty pracy (na Warmii i Mazurach zdecydowanie niższe niż w innych regionach Polski i Unii Europejskiej) oraz ulgi podatkowe, które na Warmii i Mazurach również są wyjątkowo korzystne. Możliwości kalkulatora już teraz można sprawdzić na stronie http://invest.warmia.mazury.pl/kalkulator/.

Tegoroczna konferencja jest częścią misji przyjazdowej przedsiębiorców ze Szwecji i Finlandii. Uczestniczą w niej przedstawiciele 24 firm, zainteresowani współpracą z polskimi przedsiębiorcami lub inwestowaniem na Warmii i Mazurach. Misja rozpocznie się w poniedziałek 20 kwietnia i potrwa trzy dni. Będzie to okazja do zapoznania się z ofertą firm z wiodących w regionie branż, np. meblarstwa czy produkcji żywności. Przedsiębiorcy odwiedzą m.in. Elbląski Park Technologiczny, fabrykę mebli Wójcik w Elblągu oraz pole golfowe Sand Valley Golf&Country Club w Pasłęku.

mat. prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB