Cel jest jasny: więcej miejsc pracy

2015-04-27 13:38:31 (ost. akt: 2015-04-27 13:42:22)
Paweł Lulewicz, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego

Paweł Lulewicz, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego

Autor zdjęcia: Sławomir Lulewicz

Podziel się:

Elbląski Park Technologiczny został wyróżniony w konkursie samorządu województwa PRO Warmia i Mazury, promującym najlepsze projekty marketingowe.

Elbląski Park Technologiczny zdobył wyróżnienie w kategorii promocji gospodarczej za projekt „Miejsce spotkań nauki i biznesu”.
 — Za sprawną realizację wielu zadań, przynoszących Elblągowi i regionowi konkretne korzyści — nowi inwestorzy, nowe przedsiębiorstwa w Inkubatorze Przedsiębiorczości w EPT, organizacja spotkań dla przedsiębiorców czy stworzenie innowacyjnych rozwiązań skierowanych do lokalnych przedsiębiorstw — napisali jurorzy konkursu.


— I jesteśmy w tym konsekwentni i wytrwali — podkreśla Paweł Lulewicz, dyrektor EPT. 

Kiedy cztery lata temu został otwarty elbląski park, było słychać głosy, że ta inwestycja nie ma sensu, że nic z tego nie będzie i tylko szkoda pieniędzy. 
Budynek, w którym mieści się EPT został zaprojektowany z myślą o 23 firmach, które znajdą tu swoje biura. Dziś tych firm jest tu już 30. — Czas na drugi budynek — żartuje dyrektor Lulewicz.


W budynku mieszczą się biura firm i cztery laboratoria: technologii drewna i mebli, metaloznawstwo, środowisko pracy oraz zaawansowane analizy chemiczne, z których usług mogą korzystać przedsiębiorcy. EPT samodzielnie prowadzi laboratorium zaawansowanych analiz środowiskowych, które skupia się głównie na badaniach związanych z ochroną środowiska. Ale nie tylko, bo eksperci zatrudniani przez EPT badają też jakość paliw, odpady, osady ściekowe, zajmują się również katastrofami ekologicznymi. Tak było choćby w przypadku zanieczyszczenia jeziora Drużno. 
Od stycznia tego roku laboratorium analiz środowiskowych ma certyfikat Polskiego Centrum Akredytacji, co jest potwierdzeniem najwyższych standardów badań. 


Obecnie wokół EPT powstają cztery nowe zakłady. A cztery już działają. 
— Na tych osiem zakładów sześć to firmy z branży metalowej — precyzuje dyrektor Lulewicz. — Zajmują się produkcją różnych konstrukcji metalowych, w tym na platformy wiertnicze, czy wytwarzaniem wyposażenia zakładów przetwórstwa spożywczego. Te firmy, to są konkretne miejsca pracy, na których tak nam przecież zależy. Z częścią firm działających w naszym otoczeniu współpracujemy, świadcząc im konkretne badania laboratoryjne.


EPT stara się bowiem łączyć biznes i naukę. Dzięki dotacjom z UE, które udało im się pozyskać, realizują projekty, które mają pomóc przedsiębiorcom w rozwijaniu ich firm. I chodzi tu o konkretne rozwiązania, a nie ekspertyzy na półkę. W marcu EPT zakończył projekt, który dotyczył opracowania nowych metod badawczych olejów smarowych. Dzięki temu firma dostała gotowca, konkretne rozwiązanie, które może wdrożyć i dzięki temu świadczyć nowe usługi.
 — Cel jest tu jasny i czytelny: chodzi o nowe miejsca pracy — podkreśla dyrektor EPT. 


Wcześniej EPT został wyróżniony przez marszałka województwa tytułem Ambasadora Roku Dobrych Praktyk PO Kapitał Ludzki.

Andrzej Mielnicki

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB