Prawie dwa miliardy euro na kontrakt dla Warmii i Mazur

2015-07-23 08:38:18 (ost. akt: 2015-07-23 08:54:02)

Podziel się:

Region Warmii i Mazur wciąż boryka się z bezrobociem

Region Warmii i Mazur wciąż boryka się z bezrobociem

Autor zdjęcia: archwium redakcji

Kończy się kolejny etap prac nad kontraktem terytorialnym dla województwa warmińsko-mazurskiego. Dokument został uzupełniony o aneks zawierający zapisy regulujące wysokość, sposób i warunki dofinansowania RPO WiM 2014-2020 ze środków budżetu państwa. Umożliwi to uruchomienie środków z programu.

Podczas spotkań rządu i samorządu województwa ustalono, że minister infrastruktury i rozwoju przekaże na realizację RPO WiM 2014-2020 1,2 mld euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ok. 0,5 mld euro z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wkład krajowy zostanie uzupełniony o 60 mln euro z budżetu państwa. Dodatkowo strona rządowa zobowiązała się zapewnić 100 mln euro z Funduszu Pracy na projekty powiatowych urzędów pracy współfinansowane z EFS w ramach RPO.

Kontrakt terytorialny jest umową między Radą Ministrów i zarządem województwa warmińsko-mazurskiego, w której obie strony ustalają kwotę i warunki dofinansowania RPO z budżetu państwa. Zawiera dwie listy, podstawową i warunkową, na które wpisano łącznie 48 inwestycji. Kontrakt podpisano w listopadzie ubiegłego roku.

Aneks zaakceptowała Rada Ministrów. Teraz jest analizowany przez Rządowe Centrum Legislacji i po uzyskaniu akceptacji zostanie podpisany przez stronę rządową i zarząd województwa. Kolejnym etapem prac nad kontraktem terytorialnym będą przewidziane na jesień renegocjacje listy przedsięwzięć priorytetowych oraz zasady ich finansowania i realizacji.

am

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kto #1783268 | 83.9.*.* 26 lip 2015 12:44

  do warmia no to witaj w klubie Zjezdziłem Europę mnóstwo kontaktów odbiorców dostawców , w biznes włożyłem kupę kasy własnej ubiegałem się o dokończenie inwestycji i nie dostałem nic kompletne zero biznes zakonczyłem mieszkam już zagranicą mniej stresu dobrze zarabiam urzednikom z Mazur dziekuje za siwe włosy w mlodym wieku a i tak nic nie umieją tylko siedzą i chleją kawe za kase z ue.pozdr.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. warmia #1783185 | 85.193.*.* 26 lip 2015 10:02

  nie ma co sie ludzic, ze jakiekolwiek dotacje pomoga w zatrudnieniu. Panstwo Polskie, za pomoca bzurnej polityki podatkowej lupi przedsiebiorcow a oni niestety nie wytrzymuja obciazen. Czas juz pokazal, ze wszelkie pomysly dofinansowania miejsc pracy prowadza do tego, ze dotacje Unijne czy Krajowe sa po prostu przezerane przez rozbuchana administracje. Przyklad? Prosze. Latwiej jest w Polsce sfinansowac bzdurny projekt, ktory i tak niczego nie zmieni, anizeli sfinansowac start mlodego przedsiebiorcy. Wiem, bo od szesciu lat skladam wnioski o dofinansowanie rozpoczecia dzialalnosci i co? Nic! Pozdrawiam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. lili #1781894 | 151.248.*.* 23 lip 2015 22:07

  Ile z tych milionów pójdzie na zdobienie miasteczek, kolejne place zabaw, chodniki, remonty kościołów - a ile na nowe miejsca pracy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz