Osobowości roku Warmii i Mazur wybrane! [FILM i ZDJĘCIA]

2016-03-12 20:22:36 (ost. akt: 2016-03-12 23:54:21)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Podziel się:

Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu przyznał statuetki dla osobowości roku. Uroczysta gala odbyła się w sobotę (12 marca) w Centrum Konferencyjnym w Kortowie. "Osobowość Roku" przyznawana jest od 1994 roku.

Galę poprowadzili Henryk Kamiński, prezes Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu i Elżbieta Grad-Cupriak. W części artystycznej wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca Kortowo UWM, Grupa Estradowa Flame, Katarzyna Stocka oraz Sara Szymczak z zespołem Mabs.
W kategorii innowacje Osobowość Roku Warmii i Mazur trafiła do Jolanty Okuniewskiej za wybitne osiągnięcia w edukacji dzieci, za co otrzymała również nominację do nagrody Global Teacher Prize.

Tytuł "Osobowość Roku Warmii i Mazur" w kategorii kultura otrzymał Włodzimierz Kowalewski, prozaik, scenarzysta, krytyk literacki.

Statuetka w dziedzinie nauka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk technicznych trafiła do prof. dr hab. inż. Mirosława Krzemieniewskiego.

Osobowością Roku Warmii i Mazur w kategorii sport został Krzysztof Hołowczyc.

W kategorii samorządy Osobowością Roku został dr inż. Piotr Grzymowicz.
Tytuł „Osobowość Roku Warmii i Mazur” przyznaje kapituła Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu. Wyróżnienia przyznawane są osobom spoza biznesu, które wyróżniły się na niwie kultury, nauki i działalności społecznej na rzecz rozwoju oraz promowania naszego regionu.