Bartoszyce z nagrodą za iluminacje

2016-04-07 08:43:48 (ost. akt: 2016-04-07 08:48:56)
Pamiątkowe zdjęcie podczas przekazania stowarzyszeniom sprzętu AGD zdobytego w konkursie  „Świeć się z Energą”

Pamiątkowe zdjęcie podczas przekazania stowarzyszeniom sprzętu AGD zdobytego w konkursie „Świeć się z Energą”

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Podziel się:

Głosami internautów, mieszkańców Bartoszyce zajęły 11. miejsce w ogólnopolskim konkursie "Świeć się z Energą". Nagrodą był wart 10 tysięcy zł sprzęt AGD, który właśnie trafił do siedmiu działających na terenie miasta stowarzyszeń.

W tegorocznej edycji konkursu „Świeć się z Energą” o 50 tys. zł nagrody walczyły w pierwszym, wojewódzkim etapie 222 miasta. Internauci wybierali w nim najładniejsze świąteczne oświetlenia miast. Bartoszyce zwyciężyły w głosowaniu internatów na Warmii i Mazurach, wyprzedzając Olsztyn, Giżycko, Ełk, Braniewo i Elbląg. Do finału weszło 16 miast. Bartoszyce zajęły ostatecznie 11. miejsce. Pomysłodawcą i głównym sponsorem była Grupa Energa.
We wtorek w Bartoszycach w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odbyło się podsumowanie konkursu „Świeć się z Energą”. Kiedy burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski oraz przedstawiciele spółki Energa Anna Szczepańska i Krzysztof Wysocki rozpoczynali spotkanie poświęcone podsumowaniu konkursu za ich plecami piętrzył się stos energooszczędnego sprzętu AGD: lodówki, elektryczne czajniki, żelazka i inne. Wartość artykułów przekraczała 10 tys. zł. Były to nagrody, jakie miasto w konkursie.

Zdobyty w konkursie sprzęt trafił do siedmiu działających w Bartoszycach stowarzyszeń. Otrzymały go: Stowarzyszenie Stwórz-My Jutro, Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych, Związek Harcerstwa Polskiego, Towarzystwo Społeczno-Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej Bartoszyc i Okolic, Bartoszyckie Stowarzyszenie Nowatorskiego Ośrodka Rozwoju Artystycznego „Nora”, Zarząd Rejonowy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz lokalny oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

— Cieszymy się bardzo, że możemy przekazać te nagrody. Gratulujemy stowarzyszeniom, a mieszkańcom Bartoszyc tak udzielonego wsparcia dla swojego miasta w naszym konkursie, który będzie kontynuowany — powiedziała podczas spotkania Anna Szczepańska z Energii.

— Jesteśmy taką instytucją, gdzie zawsze każda pomoc się przydaje — stwierdziła Danuta Bill, dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. Janusza Korczaka w Bartoszycach, a także prezes Stowarzyszenia Stwórz-My Jutro. Obdarowani zapewniali, że przekazany im sprzęt z pewnością zostanie wykorzystany we właściwy sposób.

Konkurs wygrał Połczyn Zdrój (Zachodniopomorskie) przed Inowrocławiem (Kujawsko-pomorskie) i Wołczynem (opolskie). Pula nagród w konkursie wyniosła 200 tys. zł. Była to siódma edycja.

Grzgorz Kwakszys

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB