Ceny akcji Energa SA poszły w górę

2016-12-30 10:44:24 (ost. akt: 2016-12-30 10:51:00)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Energa wychodzi z 1,5- rocznego okresu spadku cen. Proces wyhamował na przełomie czerwca i lipca, po publikacji nowej strategii Grupy Energa na lata 2016-2025. W połowie listopada, kurs akcji odbił i rozpoczął ruch w górę. Dzięki temu cena akcji powróciła na poziom powyżej 9 zł i rośnie.

Dobre perspektywy znalazły swoje potwierdzenie w rekomendacjach domów maklerskich. W wydanych od połowy br. ośmiu rekomendacjach aż 5 sugeruje zakup akcji Energa SA, 2 są neutralne i tylko jedna doradza ich sprzedaż. Wyceny oscylują w granicach 9-10 zł, a więc nadal powyżej bieżącego kursu.

— Cieszy nas uznanie, z jakim spotykają się działania Energi w zakresie relacji inwestorskich — skomentowała Mariola Zmudzińska, Wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Relacji Inwestorskich. — Nowa strategia to nie tylko cele i cyfry, ale także podejście do komunikacji i dialogu.

Blisko współpracujemy w tym zakresie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych i kanałami dedykowanymi tej grupie, jak np. specjalistycznymi portalami giełdowymi. Wszak akcje Energa SA są obecne na ponad 40 tys. rachunków maklerskich Polaków.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB