Respect Index po raz trzeci docenił Energę

2016-12-29 22:52:29 (ost. akt: 2016-12-30 10:56:51)

Podziel się:

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: http://www.sxc.hu

Energa już po raz trzeci została doceniona w gronie firm Respect Index. Uznana została za spółkę o wysokiej płynności, atrakcyjną dla inwestorów ceniących wysoką jakość raportowania i odpowiedzialność firm za otoczenie, zarządzaną zgodnie z najlepszymi standardami zrównoważonego rozwoju.

— Głęboko wierzymy w misję, jaką mają do wykonania firmy, które wpływają na swoje otoczenie równie mocno, jak są od niego zależne. Potrzeby otoczenia są wpisane w DNA Energi i szczycimy się pełną transparentnością w ich realizacji — mówi Mariola Zmudzińska, Wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Relacji Inwestorskich.

W tym roku Energa poprawiła swój wynik w obszarze środowiskowym, głównie za sprawą wprowadzonego systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z EMAS.

Obecność Grupy Energa w prestiżowym systemie ekozarządzania i audytu - EMAS potwierdziła oficjalnie Komisja Europejska. Energa jest pierwszą grupą energetyczną w Polsce, która w całości przystąpiła do tej prestiżowej certyfikacji środowiskowej. Rejestracja w EMAS jest wyróżnieniem niezwykle prestiżowym, którym w Polsce może poszczycić się jedynie 70 organizacji.

— EMAS to jedyny instrument, potwierdzający ciągłe doskonalenie efektywności ekologicznej w organizacji. Dbałość o środowisko naturalne, poszanowanie jego potrzeb oraz działanie z pełną odpowiedzialnością za podejmowane decyzje to fundamenty funkcjonowania Grupy Energa. Racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych, tak aby mogły z nich korzystać nie tylko obecne, ale i przyszłe pokolenia Polaków, stanowi wyzwanie, któremu staramy się sprostać każdego dnia - podkreśla Dariusz Kaśków, Prezes Zarządu Grupy Energa.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB