Powstanie 100 nowych sklepów Biedronka

2017-02-24 14:00:00 (ost. akt: 2017-02-24 13:41:31)
Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Podziel się:

Jeronimo Martins, operator sieci Biedronka, do końca 2017 r. zainwestuje w naszym kraju 400 mln euro. Kwota ta stanowi niemal 60 proc. wydatków, które portugalska firma zaplanowała na swoje przedsięwzięcia na całym świecie w tym roku.

Wydatki inwestycyjne Jeronimo Martins są w tym roku większe niż w poprzednim. W 2015 r. portugalski detalista łącznie w Polsce, Portugalii, Kolumbii wydał 482 mln euro. Na rozwój polskiej sieci przeznaczono 48 proc. środków. W tym roku JM planuje na inwestycje wydać 700 mln euro, a na rozwój sieci Biedronka przeznaczy 60 proc. z tej kwoty.

– Szacujemy, że do grudnia br. na różne przedsięwzięcia w Polsce trafi 400 mln euro, m.in. na budowę stu sklepów sieci Biedronka oraz jednego centrum dystrybucyjnego – powiedział PAP Pedro Soares dos Santos, prezes grupy Jeronimo Martins.

Prezes wyznał, że powodem zwiększenia wydatków w Polsce są korzystne warunki ekonomiczne dla inwestorów. Jego zdaniem, wpływ na to ma m.in. program 500 plus, który mógł przyczynić się do zwiększenia sprzedaży w Biedronkach, szczególnie warzyw i owoców.

Podczas konferencji prasowej Pedro Soares dos Santos zdradził, że ma problem na polskim rynku pracy. W niektórych miejscach kraju nie jest w stanie znaleźć nowej kadry. – W minionym roku w kilku zorganizowanych przez nas rekrutacjach do sklepów Biedronka nie udało nam się zakontraktować żadnego nowego pracownika – dodał.

Biedronka posiada ponad 2720 placówek w Polsce. W poprzednim roku otwarto 83 sklepy, a zamknięto 28. Jej obroty wzrosły do 9,78 mld euro, czyli o 6,3 proc. więcej w ujęciu w euro i o 10,8 proc. w rozliczeniu w złotych. Udział polskiej sieci w całości zeszłorocznych obrotów JM osiągnął 66,9 proc.

Źródło: forbes.pl

oprac. mos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB