Lubawa będzie chronić w Egipcie

2017-06-15 07:30:00 (ost. akt: 2017-06-15 07:35:49)

Podziel się:

Autor zdjęcia: pixabay.com

BIZNES///Polskie firmy coraz śmielej atakują zagraniczne rynki i z powodzeniem wkraczają nawet do egzotycznych dla nas krajów. Dobrym na to przykładem w naszym regionie jest Lubawa SA.

Przypomnijmy, że firma specjalizuje się w produkcji sprzętu i konfekcji dla służb mundurowych. Powstaja tam między innymi kamizelki kuloodporne, hełmy balistyczne, umundurowanie, akcesoria balistyczne oraz obuwie.

Tym razem produkt z Lubawy, a konkretnie kombinezony, najprawdopodobniej trafią do Egiptu. Niedawno zakończyły się długotrwałe negocjacje z rządem tego państwa i teraz firma czeka tylko na pozytywną opinię i zatwierdzenie umowy przez tamtejsze Ministerstwo Obrony. Kontrakt ma być wart prawie 4 miliony Euro.

Taką właśnie kwotę Egipcjanie mają zamiar wydać na zestawy przeciwodłamkowe Olympia, które składają się z kurtki, spodni, ochraniacza na pachwiny, hełmu oraz butów i rękawic. Całość waży nieco ponad 33 kg i zabezpiecza przez zapaleniem i odłamkami poruszającymi się z prędkością do nawet 1900 m/sek. Mówiąc obrazowo kombinezon chroni żołnierza przed skutkami detonacji ładunku o sile równej do 10 kg trotylu. Przy tym kombinezon został opracowany tak, aby chronił kluczowe części ciała przy minimalnym ograniczeniu możliwości ruchowych. Dodatkowo polski wyrób będzie wyposażony także w sprzęt łącznościowy oraz… chłodzenie!

Błażej Urbański

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB