Olsztyński Zortrax i francuski Bosch zacieśniają współpracę

2017-06-29 17:14:11 (ost. akt: 2017-06-29 17:38:00)

Podziel się:

Autor zdjęcia: infowire.pl, media.mslgroup.pl

Zortrax i Bosch wspólnie stworzą nowy, innowacyjny produkt z dziedziny druku 3D. - To kolejny krok w rozwoju bardzo owocnej współpracy między naszymi firmami. Przynosi ona bardzo duże korzyści obu stronom – mówi Rafał Tomasiak, prezes Zortraxu

Współpraca pomiędzy obiema firmami rozpoczęła się w 2015 r., kiedy managerowie i inżynierowie pracujący w zakładzie produkcyjnym koncernu Bosch we francuskim Mondeville postanowili wykorzystać w praktyce technologię druku 3D. Spośród wielu rozwiązań dostępnych na rynku zdecydowali się na polskie drukarki 3D produkowane przez olsztyński Zortrax. Zadecydował o tym najlepszy stosunek jakości do ceny, wysoka precyzja oferowanego druku 3D, niezawodność oraz wygoda i łatwość użytkowania.

Czas pokazał, że zarówno decyzja o wykorzystaniu w fabryce druku 3D, jak i ta o wyborze dostawcy, była trafiona. Przedstawiciele koncernu Bosch podkreślają, że zastosowanie drukarek 3D Zortrax M200, w ciągu kilku miesięcy pozwoliło nie tylko udoskonalić wiele technicznych procesów produkcyjnych, ale też zaoszczędzić ponad 100 tysięcy euro.

Teraz obie firmy zaczęły kolejny etap współpracy. W Warszawie przedstawiciele Zortraxu i Boscha podpisali porozumienie, które zakłada wspólne stworzenie nowego, innowacyjnego produktu z dziedziny druku 3D.

- Współpraca z Zortrax jak do tej pory układa się znakomicie i przyniosła nam nie tylko znaczne oszczędności, ale również pozwoliła usprawnić szereg procesów produkcyjnych. Dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok w celu jej zacieśnienia – mówi Teoophile Guettier, 3D Project Leader w Bosch Mondeville. – Zortrax ma ogromne doświadczenie w produkcji najwyższej jakości rozwiązań z zakresu druku 3D i dlatego zdecydowaliśmy się na to partnerstwo.

- Dzisiejsze porozumienie to kolejny krok w rozwoju bardzo owocnej współpracy między naszymi firmami. Przynosi ona bardzo duże korzyści obu stronom – powiedział Rafał Tomasiak, prezes Zortraxu. – Naszym nowym celem jest współpraca w ramach technologii druku 3D, która będzie innowacją w swoim segmencie i odpowie na realne zapotrzebowanie rynku – dodał.

Zortrax: Ta olsztyńska firma jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Zortrax stworzył zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku). Rozwiązanie to skutkuje wysoką niezawodnością oraz możliwością pełnej kontroli nad procesem wydruku. Produkty Zortrax pozwalają tworzyć funkcjonalne prototypy, modele i projekty, co skraca czas oraz obniża koszty wielu procesów biznesowych. Systemy druku 3D Zortrax mogą być stosowane przez firmy różnej wielkości, od dużych zakładów po małe i średnie przedsiębiorstwa, a nawet jednoosobowe pracownie.
Firma zdobyła wyróżnienie w konkursie Design Alive Awards 2014, a drukarkę Zortrax M200 doceniła społeczność 3D Hubs przyznając jej tytuł najlepszego urządzenia typu plug&play. Zortrax był też pierwszym polskim projektem w serwisie crowdufundingowym Kickstarter, który zakończył się sukcesem. Obecnie firma zatrudnia ponad 120 pracowników.

oprac. mh, źródlo: infowire.pl, media.mslgroup.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB