Zjechał tu meblarski świat

2017-09-06 10:38:29 (ost. akt: 2017-09-06 10:44:41)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Podziel się:

Nowe kolekcje, setki gości nie tylko z kraju, ale z całego świata — tak w wielkim skrócie wyglądało otwarcie Targów Partnerskich Producentów Mebli w Centrum Wystawienniczym Szynaka w Iławie. To już ósma edycja tych targów.

Iława na kilka dni stała się stolica polskiego meblarstwa. To za sprawą firmy Szynaka Meble, która już po raz ósmy zorganizowała w swoim iławskim Centrum Wystawienniczym Targi Partnerskie Producentów Mebli. Na ponad 1500 metrach kwadratowych zostały przedstawione nowe projekty mebli w nowych aranżacjach. A prezentowane podczas targów meble wyznaczają od wielu już lat nowe kierunki wzornicze na światowych rynkach meblowych.

— Jesteśmy nie tylko stolicą meblową Polski, ale regionem numer jeden na świecie, gdzie jest tak dużo firm branży meblarskiej, zajmujących się produkcją i eksportem mebli — mówi Jan Szynaka, prezes spółki Szynaka Meble. — A tu na targach pokazujemy, że potrafimy konkurować nie tylko z firmami polskimi, ale na całym świecie. Pokazujemy wiele nowości. Nowe pomysły, nowe rozwiązania. Dlatego tak wielu mamy gości z zagranicy, w tym roku szczególnie wielu z rynków wschodnich, ale są też stali klienci ze starej Europy.

Tegorocznym motywem targów jest hasło: bliskość mamy w naturze, co podkreśla dbałość spółki Szynaka Meble o środowisko oraz wykorzystywanie do produkcji mebli naturalnych materiałów.

 — Produkty, które powstają w naszych zakładach mają być nie tylko dobrej jakości, ale też wykonane z efektywnym wykorzystaniem materiału, z którego powstają — tłumaczy prezes Jan Szynaka. — Trzeba dbać o środowisko.
To już ósma edycja targów w Iławie, które z roku na rok cieszą się coraz większa popularnością przyciągających nowych wystawców, jak też odwiedzających. A iławskie targi bez wątpienia wpisały się na stałe w kalendarz imprez branżowych.
— Pracujemy nad tym, żeby ten świat meblarski pojawiał się w Iławie i widać, że jesteśmy na dobrej drodze , bo oprócz stałych bywalców, widzę też wiele nowych twarzy — podkreśla Alina Szynaka, wiceprezes spółki Szynaka Meble. — Firma, nasza marka jest coraz lepiej rozpoznawalna w świecie meblarskim.

— Iława może jest mała, ale Szynaka jest duży — tłumaczył powody swego przyjazdu na targi do Iławy Paweł Pieprzyk z firmy zajmującej się importem i dystrybucją mebli ze Stalowej Woli. — Tu trzeba po prostu być, żeby zobaczyć nowości. I jak widać frekwencja dopisuje, bo produkty są ciekawe i ciągle na topie i stąd tak tak duże zainteresowanie targami.
Jak tłumaczy handlowiec teraz trendy są meble, które łączą np. kolor biały z jakimś innym.

— I kiedy tu wszedłem od razu zobaczyłem takie meble, z czego jestem bardzo zadowolony — dodał Paweł Pieprzyk.

Patronat nad tegorocznymi targami objęli marszałek województwa i wojewoda warmińsko-mazurski.

— Obecność tak wielu wystawców, gości najlepiej świadczy o marce Grupy Szynaka Meble, ale też o sile branży meblarskiej w naszym regionie — podkreśla wojewoda Artur Chojecki. — To wizytówka naszego regionu. I śmiało można powiedzieć, że to najważniejsza branża, wiodąca gałąź naszej gospodarki w regionie.

— Branża meblowa buduje siłę gospodarki Warmii i Mazur, daje miejsca pracy — dodaje Marian Podziewski, który reprezentował marszałka województwa na otwarciu targów. Targi Partnerskie Producentów Mebli w Iławie potrwają do 8 września.

Andrzej Mielnicki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB