Nowy zakład i większe zatrudnienie

2017-10-02 12:50:00 (ost. akt: 2017-10-02 12:49:49)

Podziel się:

Firma Model Art. uroczyście otworzyła nowy zakład w Tyrowie koło Ostródy. W ciągu najbliższych kilku lat chce podwoić produkcję i zatrudnienie. Obecnie zatrudnia około 350 pracowników.

A wszystko zaczęło się 18 lat temu... W roku 1999 w odpowiedzi na potrzeby firmy Ostróda Yacht w zakresie produkcji modeli i form powstaje firma Model Art. Adam Wieżel, która na starcie zajmuje wynajęte pomieszczenia i zatrudnia 5 osób.

W 2000 roku firma kupuje nieruchomość po byłej PKP, zwiększa zatrudnienie i rozpoczyna produkcję łodzi. Początkowo są to łodzie żaglowe regatowe na indywidualne zamówienia, łodzie motorowe i hybrydowe głównie dla specjalistycznych służb krajowych (WOPR, Policja), sprzedawane pod marką PARKER.

W 2001r firma przerodziła się w spółkę i rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne. W tym czasie zagraniczne firmy jachtowe coraz częściej zamykały swoje stocznie z uwagi na wysokie koszty utrzymania i zlecały produkcję polskim producentom. Główny kierunek eksportu Model Art. to rynek skandynawski, który jest jednym z najlepiej rozwiniętych ze względu na tradycję i zamiłowanie do jachtingu, a głównym importerem jest norweska firma ASKALADDEN. Od 2009r systematycznie wdraża seryjną produkcję własnych linii łodzi motorowych z przeznaczeniem na rynki skandynawskie, Europę i sporadycznie Azję, Afrykę.
Firma zatrudnia doświadczonych pracowników, wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno- techniczną, co pozwala sięgać po najnowocześniejsze standardy i odnosić sukcesy.

Wśród zagranicznych odbiorców wzrasta zainteresowanie coraz większymi jachtami i o wyższym standardzie. Produkcja takich łodzi wymusza pozyskiwanie coraz większej powierzchni produkcyjnej i magazynowej, wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych. Stąd w okresie ostatnich kilkunastu lat inwestycje skierowane były na rozbudowę hal produkcyjnych i usprawnienie procesów produkcyjnych.

Dzięki wysokiej jakości i ugruntowanej pozycji dobrego jakościowo producenta łodzi na rynku skandynawskim, pozyskuje kolejne bardzo prestiżowe marki skandynawskie jak WINDY, NIMBUS. W ciągu ostatnich kilku lat dynamika rozwoju Model Art. była tak znacząca, że zaowocowało to wieloma nagrodami i wyróżnieniami takimi jak: Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa, Orły Eksportu.
Dziś Model Art. zatrudnia około 350 pracowników i jest jednym z największych pracodawców w Ostródzie. Firma podjęła decyzję o rozbudowie zaplecza produkcyjnego.

W październiku 2016r. rozpoczęła budowę kolejnego zakładu produkcyjnego w Tyrowie.

Uruchomienie zakładu w Tyrowie pozwoli w ciągu kilku najbliższych lat podwoić dotychczasową produkcję oraz zatrudnienie.

opr. Katarzyna Kowalska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB