Połączyli pasję z biznesem

2017-11-17 10:00:00 (ost. akt: 2018-01-04 17:00:31)

Podziel się:

Na swoim\\\ Początki były trudne. Biuro znajdowało się w…kartonach. Dziś Sportowa Inicjatywa Bartosza i Małgorzaty Siedlik to szkółka piłkarska dla dzieci i młodzieży "Sportowa Inicjatywa WARMIA" oraz "Szkoła Tańca INICJATYWA Dance Studio".

— Dlaczego właśnie sport?
— Bartosz: Sport, a konkretnie piłka nożna były zawsze obecne w moim życiu. Jako młody chłopiec chciałem grać w Ekstraklasie, potem wyjechać do Amsterdamu i grać w Ajaxie oraz reprezentacji Polski. Jednak nie udało mi się zagrać wyżej niż w polskiej 3 lidze. Potem zostałem początkującym trenerem w międzynarodowej szkółce Socatots, pracowałem w duńskiej firmie sportowej, aż w końcu po wielu przemyśleniach, kalkulacjach i zdecydowaliśmy się na otwarcie w Braniewie szkółki szkolącej dzieci wg europejskich standardów. Wydawało się nam to czystym szaleństwem, ale to do szalonych należy świat.
Małgorzata: Ja wniosłam do biznesu umiejętności organizatorskie. Już jako piętnastolatka musiałam przetrwać trzytygodniowy obóz harcerski ze swoim zastępem. Od tamtego czasu analizowanie, planowanie, działanie i determinacja nie były mi obce. Chętnie przyłączyłam się i czynnie uczestniczyłam w procesie tworzenia marki Sportowa Inicjatywa. Prowadzona przeze mnie współpraca z trójmiejską agencją reklamową dała mi wiedzę, jak stworzyć i wypromować nowy produkt. Ponadto, od kiedy pamiętam moją niezaspokojoną pasją była miłość do tańca. Kiedy rozpoczęłam studia techniczne na Politechnice Gdańskiej, równocześnie zdobyłam legitymację Instruktora Fitness. Wszystko to, skłaniało się do inwestycji czasu i sił we własny projekt. Każda z moich przygód zawodowych ma pierwiastek tego, czym dziś jest Sportowa Inicjatywa.

— Jednak droga od pomysłu do realizacji nie zawsze jest prosta. Trzeba zaryzykować.
— Małgorzata: Mieliśmy swoje pasje i pomysł, który potrzebował finansowania. Pierwszym krokiem było wyszukanie aktualnych dofinansowań dla nowo powstających firm. Okazało się, że takie pieniądze są. Trzeba było tylko wyjść ze swojej strefy komfortu, podjąć ryzyko i rozpocząć realizację swoich marzeń. Dobrze napisany wniosek znalazł uznanie w braniewskim Urzędzie Pracy i tak oficjalnie rozpoczęliśmy działalność jako Sportowa Inicjatywa.

— Od czego zaczynaliście?
— Małgorzata: Od zajęć piłkarskich dla dzieci. W marcu 2016 staliśmy się Organizatorem Turystyki, po czym 3 miesiące później zorganizowaliśmy pierwszy obóz sportowy na Kaszubach. Jesienią 2016 roku podjęliśmy decyzję o przeprowadzce z Gdyni do Braniewa. Początki mają to do siebie, że są trudne: sprzęt treningowy był rozłożony w aucie, naszym mieszkaniu oraz domu babci. Biuro było bardzo mobilne, bo znajdowało się w kartonach. Jednak cały czas, wyjeżdżając na zajęcia w śnieg, mróz, deszcz czy słońce, w głębi serca wierzyliśmy, że pracując z pasją i determinacją, ten sprzęt doczeka się magazynu w jednym do tego przeznaczonym miejscu, a biuro będzie miało pomieszczenie z biurkiem, krzesłami i półkami na dokumenty. Dziś mamy siedzibę, w której znajduję się: sala taneczna szkoły tańca Inicjatywa Dance Studio, w której odbywają się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, urodzinowa sala zabaw, sklep sportowy oraz biuro naszej firmy.

— W biznesie kto stanie w miejscu, ten umiera.
— Bartosz: Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego cały czas się szkolimy, także w szkoleniach i warsztatach zagranicznych. Niezwykle istotną sprawą są dla Nas nowe inspiracje oraz możliwość rozwoju. Zdobywamy nową wiedzę i od razu wykorzystujemy ja w praktyce. To nasza dewiza i przewaga biznesowa.
— Małgorzata: Uruchomienie naszej szkoły poprzedzone było przeprowadzeniem serii szkoleń. Szkoliliśmy się z Salsy Solo, Sensual Dance, Salsy w Parach, Dancehallu, Latin Flow, HIP-HOP i modern jazzu. Osobiście, uczestniczę również w szkoleniach i warsztatach zagranicznych: we wrześniu tego roku w Rzymie uczestniczyłam w warsztatach z jednym z najbardziej uznawanych choreografów w USA: Matt Stefanina oraz w Paryżu w warsztatach z Ayą (tancerka dancehall).

— Co jest najbardziej potrzebne do tego, aby osiągnąć w biznesie sukces? ?
— Wiara w to, że się uda nie wystarczy. Podstawą jest wiedza. Jej poszerzanie oraz świadomość własnych niedoskonałości. To uczy pokory, nie pozwala spocząć na laurach, inspiruje do dalszych działań. Z tego powodu tak duży nacisk kładziemy na szkolenia. W pracy jesteśmy również bardzo zdeterminowani, nie mamy stałych godzin pracy, tylko od Nas zależy to, co i jak zrobimy. Nasza ambicja w połączeniu z regularną ciężką pracą (często w godzinach nocnych). Naszą przewagą są również niekonwencjonalne pomysły. Bardzo ważne są dla również osoby, które spotykamy na swojej biznesowej drodze. Kiedy zaczynasz działać poszukujesz osób, które działają z powodzeniem na lokalnym rynku. Liczne spotkania, rozmowy i wspólne projekty pozwalają na poszerzenie sieci kontaktów biznesowych. Jednak najistotniejsza jest nasza wewnętrzna motywacja połączona z dystansem do hejtu i ogromną radością z tego co robimy. My tym żyjemy.

Na swoim: W naszym cyklu prezentujemy małe firmy, te które działają od lat i te, które dopiero startują. Jeżeli chcecie, żeby was opisać, napiszcie do mnie na Facebooku.

Igor HrywnaKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Znajomy #2376716 | 188.146.*.* 17 lis 2017 21:58

    Bardzo wporządku ludzie !!☺ życzę sukcesu

    ! - + odpowiedz na ten komentarz