Dramiński S.A. Liderem Małych i Średnich Przedsiębiorstw

2017-11-18 08:12:24 (ost. akt: 2017-11-18 09:12:02)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Jakub Szymczuk/KPRP

Olsztyńska firma Dramiński to jedna z najbardziej innowacyjnych firm w naszym regionie. Specjalizuje się w konstruowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń elektronicznych. Jest liderem w dziedzinie kompaktowej i mobilnej ultrasonografii.

Potencjał i innowacyjność tej olsztyńskiej firmy dostrzegła Kapituła
Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP i nominowała ją do nagrody w kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Olsztyńska firma jest jedną z sześciu wyróżnionych przez Prezydenta RP w 2017 roku.
Nagrodą Prezydenta RP otrzymują te firmy, które przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, promują Polskę na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm. Taką właśnie firmą jest olsztyńskie przedsiębiorstwo Dramiński S.A.

Firma powstała w 1987 roku. Zajmuje się konstruowaniem, produkcją i sprzedażą sprzętu elektronicznego dla rolnictwa, hodowli oraz weterynarii. Swoje produkty sprzedaje na wszystkich kontynentach. Posiada ponad 60 certyfikowanych dystrybutorów na całym świecie.

Jest jedna z niewielu firm z naszego regionu, która w swoim segmencie liczy się na rynku światowym. Zawdzięcza to między innymi inwestycjom w nowoczesne technologie.

Firma zajmuje się też produkcją sprzętu medycznego dla ludzi. Produkuje przenośne ultrasonografy wykorzystywane między innymi w medycynie ratunkowa oraz opiece paliatywnej oraz ginekologii i położnictwie.

Firma Dramiński S.A. w 2016 roku zdobyła Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2016.

Firmę do nagrody zgłosiło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju działające przy ministerstwie nauki i szkolnictwa. Centrum zajmuje się polityką naukową, naukowo-techniczną i innowacyjną państwa.

Prezydent RP Andrzej Duda: Chcemy, żeby Polska była krajem poważnym, żeby z Polską się liczono na arenie międzynarodowej, chcemy, żeby nasz potencjał był dla świata wiadomy, żeby funkcjonował w przestrzeni światowej, także w tej przestrzeni gospodarczej - mówił w czasie wręczania nagród Prezydent. - Stąd zachęta dla naszych przedsiębiorców do ekspansji zagranicznej, stąd deklaracja naszego wsparcia dla tych, którzy będą chcieli tę ekspansję poza granicami Polski realizować.

opracował: Igor Hrywna


-
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB