Zielony terminala DB Schenker w Stawigudzie z ekologicznym certyfikatem BREEAM In-Use

2017-12-22 14:12:30 (ost. akt: 2017-12-22 14:18:27)

Podziel się:

DB Schenker stawia na ekologię, w tym na zielone oraz ergonomiczne budownictwo. W terminalu w Stawigudzie pod Olsztynem zastosowano rozwiązania spełniające najwyższe normy pod względem oszczędności energii, redukcji emisji CO2, efektywnej gospodarki wodnej i cieplnej.

– Inwestycje, w których stosowane są ekologiczne, nowoczesne
i energooszczędne rozwiązania, wynikają z coraz większej świadomości zarówno przedsiębiorstw, jak i społeczeństwa. Wszyscy wiemy, że takie projekty mają wpływ na jakość naszego życia w dłuższej perspektywie czasu. Dlatego odpowiedzialne firmy, które dbają o otoczenie i chcą się rozwijać w sposób zrównoważony, decydują się na zielone budownictwo i ich certyfikacje” – mówi Agata Leliwa – Pilecka, Szef Działu Inwestycji, Zakupów Centralnych i Spraw Korporacyjnych w DB Schenker.

Oprócz wspomnianych już lamp LED-owych i solarnych terminale wyposażone są m.in. kolektory słoneczne podgrzewające wodę użytkową, a także zbiorniki na deszczówkę. W halach zostały zamontowane urządzania grzewczo-wentylacyjne pozwalające na odzysk ciepła.

Certyfikat BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessment Method) to międzynarodowy system oceny jakości oraz wpływu budynków na środowisko, wykorzystywany w branży nieruchomości.

DB Schenker oferuje pełny zakres rozwiązań logistycznych, wszystkie rodzaje transportu, magazynowanie, nowoczesne technologie IT. Prowadzi dedykowane projekty dla firm z różnych branż, np. elektronicznej, AGD, maszynowej, FMCG, chemicznej.