W Elblągu powstanie Centrum Innowacyjnych Technologii Sorpcyjnych NET

2018-06-29 11:57:12 (ost. akt: 2018-06-29 15:03:32)

Podziel się:

Autor zdjęcia: www.wmsse.com

W Elblągu powstanie zakład produkujący ekologiczne i energooszczędne chłodziarki. New Energy Transfer zainwestuje w to przedsięwzięcie 25 milionów złotych.

Firma będzie działać na obszarze Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To kolejny przykład na to, jak skuteczne jest kierownictwo Strefy. Wcześniej zainwestowały u nas tak znane firmy jak np. Egger. Dzisiejsze zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest 59 wydanym przez obecny zarząd z Strefy.

Dokumenty dotyczące tej inwestycji podpisali 29 czerwca prezes NET Dominik Pawlak oraz prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorz Smoliński i wiceprezes Strefy Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg.

NET to innowacyjna firma, która jako jedyna w Polsce produkuje adsorpcyjne agregaty chłodnicze, dedykowane do współpracy z sieciami ciepłowniczymi. Firma współpracuje z sektorem ciepłowniczym, branżowymi izbami gospodarczymi i administracją. Stosowane przez NET technologia pozwala na ograniczają o 90% zużycie energii elektrycznej na cele produkcji chłodu.

NET wybuduje w Elblągu Centrum Innowacyjnych Technologii Sorpcyjnych. Będą w nim wytwarzane innowacyjne chłodziarki sorpcyjne. Zostaną tam wykorzystane doświadczenia związane z projektem budowy największego na świecie zakładu odsalania wody z zastosowaniem technologii adsorpcyjnej (Solar Village w Arabii Saudyjskiej), gdzie New Energy Transfer wykonała i dostarczyła adsorpcyjny system do produkcji chłodu i odsolonej wody.

Biznes Warmii i Mazur: zobacz co piszczy w trawie