Kolejne inwestycje w strefie

2018-11-07 22:00:00 (ost. akt: 2018-11-07 22:03:03)

Podziel się:

Autor zdjęcia: WMSSE

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała kolejne decyzje o wsparciu dwóch nowych inwestycji w regionie.

I tak Magnetic Systems Technology sp. z o.o. , która działa w branży elektronicznej i zajmuje się produkcją komponentów do przemysłu oświetleniowego, chce wybudować w Kętrzynie hale magazynowe wraz z zapleczem socjalnym. Spółka zadeklarowała nakłady w wysokości co najmniej 5, 6 mln zł oraz zatrudnienie minimum 6 nowych pracowników. Ma powstać 6000 m2 powierzchni magazynowej. Dzięki czemu zostanie utworzonych 14000 miejsc paletowych.
Natomiast Galbet Iława sp. z o.o. uzyskała zgodę na realizację przedsięwzięcia w Iławie. Ma wbudować wytwórnię betonu oraz budynki biurowo-socjalno-administracyjne wraz z zapleczem technicznym. Przedsiębiorstwo deklaruje zainwestować minimum 4, 2 mln zł i zatrudnienie minimum 10 nowych pracowników.

Od 5 września 2018 tego roku przedsiębiorcy mogą korzystać z ulgi podatkowej na terenie całej Polski (inwestycje mogą być realizowane na gruntach prywatnych oraz publicznych), a nie tylko na obszarach objętych granicami stref. I w oparciu o ustawę o wspieraniu nowych inwestycji, która wprowadziła nowy mechanizm udzielania firmom pomocy publicznej, WMSSE wydala już pięć zezwoleń.

— Jesteśmy liderami wśród polskich specjalnych stref ekonomicznych, jeśli chodzi o liczbę decyzji o wsparciu wydanych w oparciu o ustawę o zasadach wspierania nowych inwestycji — podkreśla prezes WMSSE Grzegorz Smoliński. — Mamy już 5 decyzji, a wkrótce będą kolejne.
am