MTI-Furninova zainwestuje w Kętrzynie 18 milionów

2019-04-05 13:03:01 (ost. akt: 2019-04-05 19:28:08)

Podziel się:

Grzegorz Smoliński, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA podpisał decyzję o wsparciu inwestycji MTI w Kętrzynie, którą odebrali Członkowie Zarządu MTI-Furninova Polska sp. z o.o. – Cezary Kwasiborski oraz Szymon Kwasiborski.

Projekt inwestycyjny obejmuje budowę hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni użytkowej ok. 1000 m² wraz z częścią socjalną, biurową i infrastrukturą towarzyszącą oraz wyposażenie hali w nowe maszyny i urządzenia (m.in. taśmociągi, regały magazynowe). Dzięki realizacji inwestycji możliwa będzie istotna reorganizacja cyklu technologicznego, co zdecydowanie wpłynie na zwiększenie zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa.

W ramach przedsięwzięcia MTI-Furninova Polska sp. z o.o. zainwestuje co najmniej 18 milionów zł. Projekt zrealizowany zostanie w Kętrzynie na działce o powierzchni 5,7332 ha.

MTI-Furninova powstała w 1995 r. pod nazwą Meble Tapicerowane „International” Eustachiusz Bałanda. W 2000 r. nastąpiło przekształcenie w spółkę MTI-Furninova Polska sp. z o.o., która jest polsko-szwedzką firmą produkującą wysokiej jakości meble tapicerowane. Od 20 lat produkty przedsiębiorstwa trafiają do szerokiego grona odbiorców na całym świecie.