Jak wdrożenie systemu ERP optymalizuje działanie firmy.

2020-10-07 15:26:04 (ost. akt: 2020-10-07 15:28:34) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Polkas.pl

Podziel się:

W obecnych czasach firmy działają na rynku który staje się coraz bardziej konkurencyjny. Również oczekiwania klientów stale rosną. To napędza rozwój nowych W obecnych czasach firmy działają na rynku który staje się coraz bardziej konkurencyjny. Również oczekiwania klientów stale rosną. To napędza rozwój nowych technologii. Wdrażanie systemów ERP jest konieczne aby sprostać procesom takim jak produkcja, obsługa klienta oraz sprzedaż. Jak skutecznie optymalizować procesy i czy wdrożenie systemu ERP może w tym pomóc?. Wdrażanie systemów ERP jest konieczne aby sprostać procesom takim jak produkcja, obsługa klienta oraz sprzedaż. Jak skutecznie optymalizować procesy i czy wdrożenie systemu ERP może w tym pomóc?

W czym pomaga wdrożenie systemu ERP


Presja konsumentów w dzisiejszych czasach jest skupiona na różnych obrazach. Kluczowe są m.in. cena oraz termin dostawy. Opóźnienia w tych obszarach wpływają na obniżenie satysfakcji klienta. Może to doprowadzić nawet do jego utraty na korzyść konkurencji, która lepiej radzi sobie z tymi obszarami. Pomocne może być wdrożenie systemu ERP Polkas. Systemy klasy ERP pozwalają na integrację z innymi systemami branżowymi oraz maszynami produkcyjnymi.
System taki musi zapewniać pokrycie procesów realizowanych przez przedsiębiorstwo jak również wspomagać jego efektywność. Ważna jest więc również możliwość prowadzenia zaawansowanej analityki biznesowej. Analizy takie mogą pozwolić określić rentowność poszczególnych produktów. Umożliwiają bowiem analizę kosztów od zakupu półproduktów, kosztów produkcji( włączają w to np. koszty amortyzacji urządzeń produkcyjnych czy czasu obłożenia poszczególnych maszyn biorących udział w wytworzeniu produktu).
Produkcja w systemach ERP

Moduły produkcyjne mogą pomagać m.in. w określeniu sposobu wykonania danego towaru. Zlecania produkcyjne mogą być tworzone w zależności od implementacji na podstawie np. ofert, zamówień sprzedaży. Zlecenia zwierają wszystkie niezbędne informacje w tym technologię wykonania. Technologia wykonania w każdym zleceniu może różnić się od głównej technologii wykonania dla danego asortymentu. Ze zleceniami produkcyjnymi powiązane są informacje, zawierające potwierdzenia wykonania danej operacji przez pracownika. Meldunki mogą pochodzić bezpośrednio z urządzeń lub być wprowadzane ręcznie przez operatorów. Może to się odbywać na terminalach produkcyjnych lub bezprzewodowych kolektorach danych MES. Na tej podstawie może odbywać się rozliczanie materiałowe produkcji. Poprzez wdrożony system ERP można również zarządzać harmonogramem produkcji.

Workflow w systemach ERP


Ważną rolę odrywa również opisanie procesów występujących w firmie oraz ich odzwierciedlenie we wdrożonym systemie ERP. Pomocny może tu być moduł Workflow. Workflow pozwala definiować procesy, w których zaangażowani są poszczególni pracowników firmy. Może on opisywać przebieg dla zadań, danych lub dokumentów. Po wykonaniu zadania przez pracownika kolejna osoba biorąca udział w procesie jest automatycznie powiadamiana. Systemy ERP umożliwiają instalacji zarówno na serwerze firmowy jak i w chmurze. Dzięki ich instalacji możliwa jest również praca zdalna oraz kontrola poszczególnych operatorów systemu.

Jeśli mają Państwo więcej pytań odnośnie optymalizacji działania firmy poprzez wdrożenie systemu ERP to zapraszam do kontaktu telefonicznego 12 634 05 44 lub poprzez e-mail erp@polkas.pl



Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB