Prowadzisz biznes mobilnie? Przenośny terminal płatniczy to konieczność!

2021-09-23 23:39:30 (ost. akt: 2021-09-23 23:41:01)

Podziel się:

Masz własną firmę i szukasz odpowiedniego terminala płatniczego? Pod uwagę powinieneś wziąć rodzaj prowadzonej działalności. Jeśli świadczysz usługi mobilnie, najlepszym wyborem będzie urządzenie przenośne.

Czy Polacy chętnie korzystają z kart płatniczych?
Badania prowadzone przez NBP wskazują, że Polacy chętnie korzystają z kart płatniczych. W pierwszym kwartale 2021 roku na polskim rynku było ich łącznie 44,115 mln, przy czym zdecydowana większość (92,6%) dokonywanych z ich pomocą transakcji to transakcje bezgotówkowe.[1] Dlaczego karty płatnicze cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Przede wszystkim pozwalają one szybko i wygodnie zapłacić za towary i usługi. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że transakcje bezgotówkowe w dobie pandemii są bezpieczniejszym rozwiązaniem. Terminale płatnicze to obecnie niemal standard w sklepach i punktach usługowych. Można je podzielić na stacjonarne, a więc potrzebujące stałego zasilania, oraz mobilne – działające dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Te pierwsze sprawdzają się świetnie w sklepach czy hotelach, drugie z wymienionych będą dobrym wyborem w biznesie prowadzonym mobilnie.

Jak działa terminal mobilny i w jakich branżach się sprawdzi?
Ze względu na dużą popularność kart płatniczych, wiele firm umożliwia swoim klientom regulowanie rachunku za towary lub usługi za pomocą transakcji bezgotówkowych. Terminal mobilny to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą „w ruchu”, a więc np. dla handlowców, taksówkarzy, dostawców jedzenia, ale też osób oferujących usługi kosmetyczne czy fryzjerskie z dojazdem do klienta. Jeśli prowadzisz małą lub średnią firmę i szukasz urządzenia pozwalającego na akceptowanie transakcji dokonywanych kartą niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz, terminal mobilny będzie najlepszą opcją.
Terminal mobilny łączy się z systemem rozliczeniowym za pośrednictwem internetu bądź wbudowanego modułu GSM. Dobrze sprawdzają się również modele ze specjalną kartą SIM KPN łączące się automatycznie z dowolną siecią o najlepszym zasięgu, co gwarantuje większą stabilność połączenia oraz szybkie przetwarzanie transakcji.

Jak wybrać mobilny terminal płatniczy?
Terminale płatnicze mogą różnić się nie tylko wyglądem i wielkością, ale też specyfikacją. Podczas poszukiwania odpowiedniego urządzenia na potrzeby swojej firmy warto więc zwrócić uwagę na rodzaj obsługiwanych płatności, łączność z system rozliczeniowym czy wytrzymałość baterii. Aby zapewnić klientom możliwość wyboru, warto zdecydować się na terminal mobilny pozwalający na dokonywanie transakcji wszystkimi rodzajami kart płatniczych, a w tym również transakcji bez fizycznego użycia karty, zbliżeniowych oraz wykonywanych nowoczesnymi metodami, a więc np. przez aplikacje Google Pay i Apple Pay.
Jeśli masz małą lub średnią firmę i potrzebujesz terminalu mobilnego wyłącznie do przyjmowania płatności, dobrym rozwiązaniem będzie mPOS. Urządzenie to łączy się za pomocą bluetooth ze smartfonem lub tabletem pozwalając na szybkie sfinalizowanie transakcji w dowolnym miejscu.

Czy terminal mobilny jest koniecznością?
Płatności bezgotówkowe cieszą się dużą popularnością, a klienci sklepów i punktów usługowych bardzo chętnie z nich korzystają. Właśnie dlatego przedsiębiorcy decydują się na terminale płatnicze w swojej firmie. Wybór urządzenia w dużej mierze zależny jest od potrzeb użytkowników. W sklepie czy hotelu doskonale sprawdzają się terminale stacjonarne. Jeśli jednak Twoja działalność wiąże się z ciągłym ruchem, warto postawić na urządzenie mobilne, które pozwoli klientom dokonywać płatności w preferowany przez nich sposób.  Umożliwienie im nie tylko transakcji gotówkowych, ale też płatności kartą, a w tym także za pomocą smartfonu czy specjalnych aplikacji, wpływa pozytywnie na wizerunek Twojej firmy, a co za tym idzie – może przyciągać nowych klientów i zachęcić ich do ponownego skorzystania z Twoich usług.

[1] https://www.nbp.pl/systemplatniczy/karty/q_01_2021.pdf

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB