Tanie podróżowanie

2013-11-06 13:09:07 (ost. akt: 2013-11-13 12:54:35)

Podziel się:

Autor zdjęcia: archiwum

Marzysz o zagranicznym wyjeździe do ciepłych krajów, ale stan konta i portfela sprowadza na ziemię? Nie musisz rezygnować z marzeń – na wakacje można pojechać za dużo mniejsze pieniądze niż ceny w katalogach biur podróży.

Po pierwsze, trzeba pamiętać, że wakacje zawsze są nieco tańsze poza sezonem niż podczas wakacyjnych miesięcy. Jeśli chcesz wyjechać za mniejsze pieniądze, zdecyduj się na urlop wczesną wiosną lub późną jesienią. Wyjazd będzie nie tylko tańszy, ale też dużo bardziej przyjemny. Wakacje w gorących krajach w czasie, gdy w Polsce panuje deszczowa, chłodna jesień, będą o wiele bardziej przyjemne niż wyjazd latem, gdy u nas jest niemal tak samo gorąco.

Jeśli potrafisz błyskawicznie się pakować
Od wielu lat dobrym sposobem na tańsze wakacje są oferty last minute. W ramach tej promocji można wyjechać w wymarzone miejsce za dużo mniejsze pieniądze.
Oferty last minute zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem — to przecież okazja do wspaniałych wakacji w niskiej cenie. Zanim jednak w zakupowym szaleństwie pobiegniemy do biura podróży, warto wiedzieć, jakie pułapki czyhają na nas pod hasłem last minute.
Wycieczki last minute to oferta dla osób, które są w stanie w ciągu kilku dni załatwić formalności związane z wyjazdem, spakować się, znaleźć opiekę dla dzieci czy psa. Są one bowiem sprzedawane na krótko przed planowanym terminem podróży.

Taniej na ostatnią chwilę
Jadąc na wakacje w ostatniej chwili, nie musimy się obawiać, że ich jakość będzie gorsza niż w przypadku uczestników, którzy zarezerwowali wycieczkę z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Będziemy mieszkać w tym samym hotelu i podobnie, jak reszta turnusu korzystać z wszelkich atrakcji, wycieczek dodatkowych itp. Zanim jednak kupimy wycieczkę last minute, przeczytajmy uważnie regulamin oferty, by nie okazało się, mamy pokój z widokiem na parking czy śmietniki, a pozostali uczestnicy wycieczki wyglądają sobie na morze. Zanim wybierzemy konkretne biuro podróży, przejrzyjmy ofertę kilku biur. Może się bowiem okazać, że wycieczka last minute jest atrakcyjna jedynie z nazwy, a jej wcześniejsza cena niewiele różniła się od tej proponowanej po sezonie.

Uważaj na mało znane biura
Poszukując niedrogich wakacji, możesz trafić na oferty mniejszych biur podróży, które będą wręcz podejrzanie tanie. Zanim rzucisz się na tę wyjątkową ofertę i wykupisz wyjazd, zasięgnij nieco informacji na temat tego biura. Doświadczenie ostatnich kilku sezonów pokazuje, że małe firmy z podejrzanie atrakcyjną ofertą mogą być mało wiarygodne. A nie chcemy przecież zostać uziemieni w zagranicznym kurorcie, bo podczas naszego wyjazdu biuro ogłosi upadłość. Jeśli więc biuro jest mało znane i trudno znaleźć opinie turystów, którzy już z nim wyjeżdżali, lepiej takie superoferty obchodzić szerokim łukiem.

Najdrożej jest w sławnych kurortach
Poszukując tańszych wakacji, warto zwrócić uwagę ma mniej oblegane miejscowości. W typowo turystycznych miasteczkach, w sezonie jest mnóstwo turystów, a ceny są sztucznie zawyżane. Wiadomo, właściciele znanych hoteli czy nocnych klubów muszą zarabiać. Tymczasem wiele jest mniej znanych miejscowości, w których słońce grzeje tak samo mocno, piasek jest równie aksamitny, a woda w morzu ciepła i zachęcająca do kąpieli. Wypoczynek z dala od turystycznego zgiełku będzie nie tylko tańszy, ale bardziej przyjemny.

Sam pojedziesz, mniej zapłacisz
Dobrym sposobem na tańsze wakacje są też indywidualne, niezorganizowane wyjazdy. Jeśli nie stać nas na dwutygodniowy pobyt w luksusowym hotelu nad ciepłym morzem, jeszcze nic straconego. Co prawda, załatwiania będzie więcej, ale dużo większa będzie też satysfakcja. Wyjeżdżając indywidualnie, będziemy musieli zadbać o każdy aspekt naszej wycieczki, o który podczas grupowego wyjazdu zadbałoby biuro podróży. Jeżeli zdecydujemy się na podróż samochodem, musimy liczyć się z dłuższym dojazdem. Jednak w miejscu docelowym możemy zamówić noclegi w mniejszych, a więc też tańszych hotelach czy pensjonatach.

Samodzielnie w dobrym towarzystwie
Podczas wakacji niekoniecznie musimy mieć całodobową obsługę czy do dyspozycji wielki basen, równie przyjemna będzie kąpiel w morzu. Organizując sobie wakacje samodzielnie, możemy tak zaplanować pobyt, by zobaczyć to, co nas faktycznie interesuje, a nie to, co oferują organizatorzy zorganizowanych wycieczek.
Jest jeszcze jedna zaleta — możemy podróżować w towarzystwie, które lubimy i które nam odpowiada. Zgrana paczka przyjaciół na pewno lepiej się sprawdzi niż grupa przypadkowych turystów, z którymi nie zawsze da się miło spędzić czas. abc

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rafał #1313167 | 31.175.*.* 1 lut 2014 19:28

    A jeżeli ktoś nie ma czasu na wyszukiwanie ciekawych ofert, to może warto skorzystać z pomocy takej jak chociażby taniepodrozowanie.cba.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz