Firmy z Warmii i Mazur z szansą na zagraniczną ekspansję. Pula wynosi 5 milionów zł

2016-03-16 07:00:00 (ost. akt: 2016-03-15 17:46:12)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Średnie, małe i mikro firmy będą miały możliwość skorzystania z pomocy w eksporcie swoich produktów za granice. 15 kwietnia rusza pierwsza edycja konkursu w ramach programu Polska Wschodnia. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą do 20 maja br. Do rozdysponowania jest 5 mln zł.

Przedsiębiorcy z Polski wschodniej będą mogli starać się o dofinansowanie w maksymalnej wysokości 50 tysięcy złotych na doradztwo w temacie ekspansji na rynki zagraniczne. Fundusze z programu Polska Wschodnia będzie można przeznaczyć m.in. na analizę potencjału w zakresie eksportu, oszacowanie możliwości sprzedaży, dobór narzędzi marketingowych czy wyszukanie źródeł finansowania działalności eksportowej.

Aby firma mogła starać się o fundusze, musi posiadać w swojej ofercie co najmniej jeden produkt (wyrób lub usługę), który może być przedmiotem sprzedaży zagraniczne oraz wybrać wykonawcę usług doradczych związanych z opracowaniem modelu biznesowego i zawrzeć z nim warunkową umowę (będzie ona realizowana, jeśli projekt zakwalifikuje się do wsparcia)

Realizacja projektu będzie „biletem wstępu” do drugiego etapu wsparcia z działania 1.2, w którym firmy mają szansę zdobyć nawet 500 tys. zł na przygotowanie do wdrożenia przyjętego modelu. Dotacja może być przeznaczona m.in. na usługi doradcze związane z dostosowaniem produktu do rynków docelowych czy zakup wartości niematerialnych i prawnych.

Możliwe jest także sfinansowanie udziału w zagranicznych targach, wystawach czy misjach handlowych, jeśli wynika to z opracowanego modelu. Ogłoszenie konkursu zaplanowano na grudzień br.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Daniel Stępień #1959170 21 mar 2016 19:28

  Właśnie skończyłem oglądać Deadpoola i nie wiem co o tym myśleć. Oglądało się bardzo przyjemnie ale czegoś mi w nim brakuje.. A Wy co myślicie? http://twoje-filmy.pl/movie/ lSx5PqPayWRiHEpE

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. TeX #1955571 | 83.9.*.* 17 mar 2016 08:23

  O na zdjęciu moje śmierdzące zimą Dajtki, wędzonka, udusić się idzie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jadwiga_Misiak #1954892 | 83.3.*.* 16 mar 2016 12:46

  Faktycznie całkiem fajna to propaganda. Tyle kasy do wzięcia, pod warunkiem. :)) Niestety to nie tak, że kasę otrzymamy w całości, bo otrzymamy ją pod warunkiem podpisania umowy z firmą konsultingową, która to nam doradzi, pomoże i skasuje co swoje. I tak z dotacji do "końcowego klienta" trafi tylko cząstka, bo po drodze zarobią i dysponenci i firmy "obsługująco-doradcze".

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Co to za propaganda??? #1954669 | 83.9.*.* 16 mar 2016 08:55

  Zachodnie koncerny obserwują bardzo uważnie to co się dzieje w Polsce po przejęciu dyktatury przez PIS i od stycznia wstrzymano 4 duże inwestycje w Polsce o czym się nie mówi, ale dalej olewajmy naszą wiarygodność!!! Bóg, Honor i Ojczyzna - kiedyś dużo znaczyło dla naszych dziadków, a dla matoła z kompleksami kurdupla nic nie znaczy i powoduje to, że nasi dziadowie przelali swoją krew bez sensu!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)