Nasza strefa stawia na innowacje i wysokie płace

2018-07-06 13:10:02 (ost. akt: 2018-07-06 13:13:45)

Podziel się:

Grzegorz Smoliński radny Olsztyn

Grzegorz Smoliński radny Olsztyn

Autor zdjęcia: GC

To był dobre półrocze, z jeszcze lepszą końcówką. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna ma się z czego cieszyć. Aż 11 firm zaczęło u nas inwestować.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała pół roku. Wyniki są udane, zarówno pod względem liczby firm, które wybrały WMSSE, jak i deklarowanych nakładów inwestycyjnych oraz zatrudnienia.

— Od ubiegłego roku, od 2 lipca nie mieliśmy możliwości włączania do strefy gruntów prywatnych. A właśnie tu dochodzi do największych nakładów inwestycyjnych. Ta sytuacja zmieniła się 30 czerwca — mówi Grzegorz Smoliński, prezes WMSSE. — Tego dnia weszła w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji. Dzięki temu mamy znowu pełną możliwość działania na gruntach publicznych i prywatnych. Teraz ruszymy pełną parą.

Chociaż całe półrocze było bardzo dobre. Wydaliśmy 11 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. W tym jest aż 8 polskich firm. Zapisy zawarte w tych zezwoleniach to kwota co najmniej 152 mln 170 tys. i zatrudnienie minimum 153 nowych pracowników. Trzeba też zwrócić uwagę, że idziemy w innowacyjne przedsięwzięcia — takie, które nie wymagają zatrudnienia setek ludzi. Stawiamy na rozwój i wysokie płace.

Od lutego 2016 r. zarząd WMSSE wydał 59 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Na ich podstawie przedsiębiorcy zobowiązali się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2 mld 43 mln zł oraz zatrudnienia minimum 1899 pracowników.

— Będziemy mieli mały jubileusz, bo zostanie wydane jeszcze jedno zezwolenie — dodaje Grzegorz Smoliński. — Procedura została wszczęta. Wtedy będziemy cieszyli się aż 60 zezwoleniami. Teraz zezwolenia zostaną zastąpione decyzjami o wsparciu.


ar


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olsztynianin #2532634 | 88.156.*.* 8 lip 2018 09:06

    wyborcy PIS pomoga by zyło nam sie doibrze na warmi i mazurach

    ! - + odpowiedz na ten komentarz