Biurko dla gracza i dla biznesmena - nowoczesne rozwiązania

2021-06-08 08:52:18 (ost. akt: 2021-06-08 08:52:56) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Niezależnie od tego, czy planujesz wyposażenie biura czy poszukujesz biurka przeznaczonego przede wszystkim do pracy zdalnej wykonywanej w domu, na pierwszym miejscu postaw wygodę i funkcjonalność. Producenci sięgają coraz częściej po nowoczesne rozwiązania, dzięki którym komfort pracy wznosi się na zupełnie nowy poziom. Poszczególne opcje przydają się także w wolnym czasie: podczas grania w gry, przeglądania internetu, korzystania z materiałów multimedialnych czy nauki. Na jakie meble warto zwrócić uwagę? Które funkcje okażą się szczególnie przydatne. Poznaj możliwości.

1. Biurko dla gracza
2. Biurko regulowane
3. Duże biurka
4. Biurka kompaktowe

Warto wiedzieć, że dobrze zaprojektowane nowoczesne biurka znoszą konflikt między wyglądem a funkcjonalnością. Nawet minimalistyczny mebel może być pojemny i funkcjonalny - wystarczy wybrać wariant z ciekawymi opcjami, na przykład wersje dostępne na Fly-Desk.com.

Biurko dla gracza
Jednym z ciekawszych wyborów jest biurko dla gracza, określane także jako biurko gamingowe. Wbrew nazwie, na takie modele decydują się nie tylko osoby zaangażowane w wirtualny świat, jednak to właśnie zapaleńcy wiedzą, jakiego komfortu wymaga wielogodzinne przesiadywanie przed ekranem. Odpowiedni blat pomieści cały dostępny sprzęt: kilka monitorów, które pozwolą na wielozadaniowość, dobrą mysz z wysokim DPI, mechaniczną klawiaturę, kamerkę czy mikrofon. Pasjonaci streamów także w pełni wykorzystają wszystkie opcje.
Z biurek gamingowych chętnie korzystają także osoby pracujące za biurkiem przez długi czas: graficy, programiści, copywriterzy, architekci. Konstrukcja mebla ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy ciała przez długi czas, co z kolei pozwala uniknąć dyskomfortu i napięć mięśniowych. Dodatkową zaletą jest możliwość uporządkowania wszystkich kabli i przewodów za pomocą odpowiednio zaplanowanych otworów i przepustów. Na blacie, oprócz komputera, zmieszczą się dokumenty, wydruki i szkice.

Biurko regulowane
Z roku na rok na popularności zyskują bardzo intuicyjne modele mebli, takie jak biurko regulowane elektrycznie bądź manualnie. Stanowiska typu sit and stand oznaczają maksymalne dopasowanie do potrzeb użytkownika poprzez dostosowanie położenia blatu. Dzięki temu podczas pracy można zmieniać pozycję, siadając i wstając w zależności od indywidualnych upodobań. To opcja, która przydaje się także w biurach: zarówno tych klasycznych, jak i coworkingowych. Eksperci podkreślają, że zgodnie z zasadami ergonomii blat powinien być ulokowany około 3 cm poniżej łokci pracownika. Jednakże zakup mebli na wymiar z myślą o każdej osobie odrębnie byłby mało opłacalny, także w obliczu rotacji w zespołach. Biurka z regulowanym blatem rozwiązują tę niedogodność.
Warto dopowiedzieć, że okresowa zmiana pozycji ciała w czasie wykonywania obowiązków jest niezbędna dla zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia. Niestety, częste przerwy w pracy nie są dobrym pomysłem, choćby dlatego, że rozpraszają. Zmiana ustawienia blatu odpowiada więc na potrzebę ruchu w czasie służbowych zajęć. Tego rodzaju meble sprawdzą się również w biurach obsługi klienta, gdzie stojąca pozycja ciała ułatwia przekazywanie informacji.

Duże biurka
Komu przyda się duże biurko? Z jednej strony to znakomity wybór dla osób pracujących na kilku monitorach jednocześnie: programistów, grafików, architektów, montażystów. Standardowe blaty podstawowych modeli rzadko pozwalają na wygodne usytuowanie wszystkich niezbędnych przedmiotów, a przecież sprzęt komputerowy to nie wszystko. Przestrzeń staje się więc prawdziwym wybawieniem. Z drugiej jednak strony blat znacznych rozmiarów ucieszy tych, którzy nadal pracują na papierze, szkicując: projektantów, architektów, stylistów. Często mają oni potrzebę rozłożenia papieru w formacie znacznie większym niż standardowe A4. Duże biurka im to umożliwiają.
Wygodny wybór stanowi chociażby mebel narożny, pozwalający wykorzystać maksimum potencjału przestrzeni w pomieszczeniu. Pokój przeznaczony na gabinet czy biuro będzie dzięki temu wydawało się większe. Taki model pozwoli także wygodnie umieścić na przykład dużą drukarkę. Odpowiednio usytuowane nie będzie rzucało się w oczy już od progu, dzięki czemu nietrudno jest zaprojektować miejsce do pracy w niewielkim wycinku salonu czy sypialni.

Biurka kompaktowe
Każdy użytkownik ma odrębne wymagania odnośnie biurka, nic więc dziwnego, że duży mebel nie dla każdego stanowi zaletę. Właściciele niewielkich mieszkań lub osoby dysponujące ograniczonym metrażem biura przychylniejszym okiem spoglądają na modele kompaktowe. Bardzo pomysłowe są modele z nadbudówkami, z możliwością zsuwania i rozsuwania oraz praktycznymi szafkami i szufladami. Dzięki akcesoriom łatwo utrzymać porządek na stanowisku pracy, a jednocześnie podążać z duchem minimalizmu. Mniejsze konstrukcje nie przytłoczą wizualnie pomieszczenia i nie zdominują go. To także sprytny sposób na zaaranżowanie miejsca przeznaczonego do nauki w małym lub wąskim pokoju dziecięcym czy w niewielkiej sypialni rodziców.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kozak #3083574 | 31.178.*.* 6 gru 2021 13:05

    kazdy ma swoje typy dlatego wybralem hilm510 z rgb

    ! - + odpowiedz na ten komentarz