Integracja pracowników, czyli klucz do sukcesu Twojej firmy

2021-08-02 09:13:31 (ost. akt: 2021-08-02 09:15:57) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Istnieje wiele poradników, które obiecują wielkie obroty oraz bezdyskusyjny sukces. Zatrudniając jednak zespół pracowników należy pamiętać, że stanowią oni podstawę funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa. Nie umniejszając Twoich zasług – bez nich Twoja działalność nie miałaby szansy rozwoju na szeroką skalę. Sprawdź, co możesz zrobić, aby Twój zespół sam z siebie pracował na coraz lepsze wyniki w firmie!

Dlaczego warto organizować imprezy integracyjne dla pracowników?
Aby firma prężnie się rozwijała, Twoi podwładni powinni lubić nie tylko Ciebie, ale też siebie nawzajem! Prowadząc rekrutację zwracaj uwagę na umiejętności komunikacji kandydatów oraz obserwuj relacje w zespole. Kiedy uda Ci się zebrać stabilną ekipę, zorganizuj im od czasu do czasu imprezę integracyjną. Dzięki temu między nimi pojawią się serdeczniejsze relacje, a Ty zyskasz w ich oczach. Miejsce wybierz zależnie od liczebności zespołu. Zatrudniając dziesiątki lub setki pracowników możesz raz w roku zorganizować bankiet lub inną imprezę, która pozwoli im się zabawić wraz ze swoimi partnerami. Dasz im okazję, aby poznali się bliżej i w miłej atmosferze, dzięki czemu zobaczą w sobie interesujących ludzi. Staraj się wtedy jak najwięcej z nimi rozmawiać, abyś Ty w równym stopniu zbliżył się do zespołu. Delikatne skrócenie dystansu pozwoli Ci na określenie ich motywacji, będziesz umiał więc tak zmodyfikować strategię rozwoju, aby osiągać jeszcze większy sukces!

Integracja pracowników - jakie atrakcje zaplanować?
Im mniejszy zespół, tym łatwiej jest nad nim panować i zauważać wszelkie niuanse. Widzisz, że pracownicy są bardziej sfrustrowani? A może wręcz przeciwnie – odznaczają się wyjątkowo dobrymi wynikami? Te i wiele innych sytuacji stanowią doskonałą okazję do małego wypadu integracyjnego. Kilkugodzinne wyjścia sprawdzą się zarówno jako motywacja, jak i nagroda. Pokaż, że zależy Ci na ich lojalności – bądź liderem a nie zarządcą. Do spędzenia czasu w kilkuosobowej grupie doskonale nadaje się wspólny wypad na strzelnicę! Z Twojej strony inwestycja będzie stosunkowo niewielka – ledwie kilkadziesiąt złotych od osoby, za to zaowocuje lepszą atmosferą w firmie. Strzelanie do celu pozwoli wyładować negatywne emocje oraz zapewni nutkę adrenaliny. Nie daj sobie wmówić, że strzelanie to wyłącznie męski sport! Damska część załogi na strzelnicy z pewnością będzie się bawić równie dobrze. Sprawdź okoliczne strzelnice i pozwól sobie na chwilę wytchnienia z dodatkiem sportowej rywalizacji. 

Zdalna integracja pracowników
Sytuacja epidemiczna sprawiła, że wiele firm całkowicie lub częściowo przeszło na home office. Takie rozwiązania okazały się korzystne pod względem finansowym firmy oraz ograniczyły wydatki związane z dojazdem pracowników. Są też niestety i minusy pracy z domu – Twój zespół się nie widzi! Brak kontaktów międzyludzkich może przekładać się na obniżenie motywacji i w konsekwencji doprowadzić do rozpadu ekipy. Pracując zdalnie, postarajcie się o zdalne wideokonferencje minimum raz w miesiącu. Dzięki temu będziesz wiedział, czy Twoi pracownicy są szczęśliwi oraz zadbasz o relacje między Wami. Praca z domu może sprawić, że wręcz „przyrośniemy” do swojego biurka. Wirtualne spotkania i wspólna gra np. w escape room online pomogą się na chwilę wyrwać codzienności i odświeżyć umysł. Pracownicy na pewno to docenią!

Przepis na sukces? 
Planując cele sprzedażowe i strategię rozwoju zależy Ci na poprawie sytuacji firmy. Aby mieć zgrany i lojalny zespół zadbaj o to, aby im również się to opłacało! Dobra atmosfera w firmie oraz nagrody w postaci wyjść integracyjnych zmotywują Twój zespół do działania. Bądź ich wzorcem, do którego chcą dążyć. Prezentuj postawę godnego zaufania lidera, który poprowadzi załogę nie do swojego, a Waszego wspólnego sukcesu. Zapomnij o oklepanych sloganach ze szkoleń menadżerskich – podaruj swoim pracownikom emocje i wspomnienia, które zwiążą ich serca z Twoim przedsiębiorstwem. Tak solidna podstawa stanowi Twój klucz do sukcesu na rynku. Zdobądź go z Prezentmarzen! 
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB