Pierwsza taka operacja w regionie

2014-08-28 09:32:29 (ost. akt: 2014-08-28 10:01:37)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: sxc.hu

Podziel się:

W listopadzie ubiegłego roku zespół lekarzy pod kierunkiem lek. stom. Krzysztofa Dowgierda wykonał w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie pierwszą w regionie operację rekonstrukcji żuchwy przeszczepem z kości strzałkowej z mikrozespoleniami naczyniowymi.

W listopadzie ubiegłego roku zespół lekarzy pod kierunkiem lek. stom. Krzysztofa Dowgierda wykonał w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie pierwszą w regionie operację rekonstrukcji żuchwy przeszczepem z kości strzałkowej z mikrozespoleniami naczyniowymi. Operowana była 14-letnia pacjentka, która utraciła połowę żuchwy wskutek choroby nowotworowej. Operacja polegała na pobraniu fragmentu kości z nogi pacjentki wraz z naczyniami krwionośnymi, który następnie został wszczepiony w ubytek żuchwy. Ten rodzaj zabiegów otworzył nowy etap rozwoju chirurgii rekonstrukcyjnej twarzy w olsztyńskim szpitalu dziecięcym i całym województwie.

Usługę zrealizowano w ramach wielospecjalistyczej opieki leczniczej nad dziećmi i młodzieżą z wadami części twarzowej czaszki. Opieka ta obejmuje leczenie wszelkich schorzeń w zakresie głowy i szyi u pacjentów w wieku 0-25 lat. Zabiegi te mają pomóc zwalczać wady rozwojowe i zniekształcenia nabyte, leczenie urazów twarzy i ich następstw, leczenie nowotworów, stanów zapalnych i patologii narządów znajdujących się w obrębie twarzy, głowy i szyi, zabiegi plastyczne w obrębie twarzy. Sam zabieg chirurgiczny jest niewystarczający do uzyskania pełnego efektu, stąd tak ważny jest cały proces leczenia.

ZAGŁOSUJ W KONKURSIE:
Trwa X edycja konkursu na najlepszy produkt i usługę Warmii i Mazur!
Weź udział - ZAGŁOSUJ!


Na różnych etapach terapii opiekę nad pacjentami sprawują specjaliści: chirurg szczękowo-twarzowy, ortodonta, foniatra, laryngolog, logopeda, pedodonta, chirurg dziecięcy, genetyk, psycholog.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB