Innowacje i nowoczesne technologie w "Starej Kotłowni"

2015-03-19 18:07:55 (ost. akt: 2015-03-20 09:21:49)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Podziel się:

Nowoczesne technologie i najlepsze innowacje - oto określenia, które padały najczęściej w Centrum Edukacji Technologicznej "Stara Kotłownia". Odbyło się tam seminarium "Najlepsze przykłady innowacyjnych rozwiązań B+R w firmach". Pracownicy naukowi podsumowali staże, których celem było wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w wybranych przedsiębiorstwach. Nagrodę za największą liczbę przyjmowanych stażystów otrzymał także Jarosław Tokarczyk, prezes spółki "Edytor".

Na spotkanie podsumowujące zaproszeni zostali m. in. stażyści, którzy brali udział w projekcie oraz przedstawiciele firm z Warmii i Mazur, w których zostały wprowadzone innowacje. Staże odbywały się w przedsiębiorstwach związanych z czterema kluczowymi specjalizacjami regionalnymi: branży żywnościowej, turystyki, informatyczno - telekomunikacyjnej oraz meblarstwa. Seminarium otworzył prof. Jerzy Jaroszewski, prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego.

— Realizacja projektów takich jak "Regionalny transfer wiedzy z nauki do biznesu" dobrze zapowiada przyszłość biznesu w naszym regionie. W dzisiejszych czasach mamy świadomość, że konkurencyjność firm polega na innowacjach i nowych technologiach. I regionalne firmy dobrze tę wiedzę wykorzystują, zwiększając w mądry sposób swoją konkurencyjność — dodał marszałek Gustaw Marek Brzezin.

O nowoczesnych technologiach i najlepszych innowacjach przeczytacie również w jutrzejszym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej"
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karina #1696110 | 87.204.*.* 22 mar 2015 20:46

    Statystyki wskazują, że znacznie ponad 1/3 przedsiębiorców nie zna instytucji, które mogłyby udzielić im pomocy w prowadzeniu biznesu. Oznacza to, że w razie niepowodzeń nie będą wiedzieli gdzie szukać wsparcia, prawdopodobnie nie są oni też zainteresowani optymalizacją i ulepszeniem swojej działalności, gdyż aktywnie nie poszukują zewnętrznych bodźców sprzyjających rozwojowi i budowaniu konkurencyjnej pozycji na rynku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Smakosz #1694051 | 88.156.*.* 19 mar 2015 20:30

    Węgorz w każdej wannie!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz